שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השימוע הגורלי: "תשובות גלנט לא לגמרי סיפקו"
  בתשובה לשאלות לינדנשטראוס הכחיש הרמטכ"ל המיועד כי שיקר לבית המשפט, אך גורמים המעורים בפרשה אמרו כי צוות המבקר עדיין סבור כי ישנה בעייתיות במסכת העובדתית

  במשך כמעט ארבע שעות התגונן אתמול (יום א') הרמטכ"ל המיועד, יואב גלנט, בשימוע שערך לו מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, והתייחס לטענות כי סיפח שטחים והשתלט על קרקעות. הוא כמובן הכחיש כי לא הצהיר אמת בבית המשפט, אך גורמים המעורים בפרשה אמרו ל-ynet כי תשובותיו של גלנט לא סיפקו לחלוטין את המבקר.

   

   

  בשימוע שנערך במשרדי מבקר המדינה בירושלים, דיבר במשך כשעה פרקליטו של גלנט, עו"ד דורי קלגסבלד, שפרש לפני לינדנשטראוס וצוותו את התשובות המפורטות שהועברו ביום חמישי האחרון. לאחר מכן, דיבר גלנט ותיאר את השתלשלות העניינים מנקודת מבטו. גם חלק זה של הפגישה ארך כשעה.


  גלנט בצאתו ממשרדי המבקר, אמש (צילום: גיל יוחנן) 

   

  לאחר מכן, במשך יותר משעה וחצי נאלץ גלנט להתמודד עם שאלות המבקר. הוא הכחיש כי לא הצהיר אמת בבית המשפט ובוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. במהלך שלב השאלות והתשובות התעקש צוות המבקר שוב ושוב לבדוק האם גלנט קיבל ממינהל מקרקעי ישראל את השטח שהוקצה לו - 35 דונם - בהחלטה חריגה, שלא כמו כל אזרח, והאם לא שיקר.

   

  בסביבתו של גלנט סירבו להתייחס לתוכן הפגישה. גורמים המעורים בפרשה אמרו ל-ynet כי השימוע נערך בצורה עניינית וכי צוות המבקר עדיין סבור כי ישנה בעייתיות במסכת העובדתית וכי תשובותיו של גלנט לא סיפקו לחלוטין את המבקר. "אמנם גלנט סיפק את נקודת המבט שלו לאירועים, אולם לא בטוח שנקודת המבט של גלנט תואמת את המציאות", אמרו.

   

  לא הקפיד על החוק כי לא היה זמן

  לדברי הגורמים, "ייתכן שהמבקר וצוותו רואים את העובדות בצורה שונה מגלנט, דבר שכמובן יכול להזיק לו". הגורמים הדגישו כי בתשובותיו הצליח גלנט ליצור רושם, כי גם אם לא הקפיד להתנהג בצורה חוקית, הרי שזה לא היה בכוונת זדון אלא בשל העובדה שלא היה לו זמן להקדיש מספיק תשומת לב לכל ענייני הקרקעות.

   

  הרמטכ"ל המיועד ופרקליטו עוזבים את משרדי המבקר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גם פרקליטו של גלנט, עו"ד קלגסבלד,

  ביקש מהמבקר להתייחס לעברו המבצעי של גלנט כדוגמא לדבר שהיתה לו השלכה ישירה לכך שלא נתן מספיק תשומת לב לפרשת הקרקעות. עם זאת, גורמים משפטיים אמרו ל-ynet כי ההסתבכויות של גלנט לא הוסרו סופית וכי גלנט לא הצליח באופן סופי להפריך את הטענות על התנהלותו בענייני הקרקעות.

   

  בלשכת המבקר אמרו בתום הפגישה כי עוד מוקדם מדי לראות מה הממצאים שעלו מתוך השימוע וכי ביומיים הקרובים הצוות והמבקר בראשותו ייעבדו את הממצאים שלפניהם ויעבירו אותם לידי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שיצטרך להחליט אם הוא יכול להגן על גלנט בבית המשפט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גלנט אחרי השימוע
  צילום: גיא אסיאג
  הבית במושב עמיקם
  צילום: ג'ורג' גינסברג
  מומלצים