שתף קטע נבחר

הרב אלישיב נגד הגיור: לא נשתוק על קבלת גויים

במודעת ענק שפורסמה ביומונים החרדיים - ושעליה חתומים בכירי הרבנים - נכתב: "הכל יודעים שלא היה בכוונת הגויים הללו לקבל על עצמם את עיקרי הדת". בסוף המודעה תפילה הרומזת לפסיקת הרב עובדיה: "השם ייתן בלב תועים בינה"

המערכה החרדית נגד אישור גיורי צה"ל עולה מדרגה, וכעת מגויסים למענה התותחים הכבדים ביותר: אחרי הפשקווילים הארסיים ומאמרי המערכת ב"יתד נאמן", מפרסמים הבוקר (יום ג') רבנים בכירים – ובראשם "פוסקי הדור" האשכנזים, הרב יוסף שלום אלישיב הליטאי והרב שמואל הלוי ואזנר החסידי – מודעת "מחאה גדולה" על הכנסת "גויים" לעם ישראל.

 

 

שמו של הרב עובדיה יוסף או המילים "גיורי צה"ל" אינם מוזכרים במודעת הענק, המופיעה היום בשערי שלושת יומוני יהדות התורה – "יתד נאמן", "המודיע" ו"המבשר", אבל המסר ברור: "הנה עצור במילין (לשתוק) לא נוכל, כבלע הקודש, להביע מחאתנו וכאבנו על פירצת גדרות כרם בית ישראל ל'הכשיר'

גיורים שאינם כהלכה, ולהכניס גויים לכרם בית ישראל".

 

על פי הרבנים החתומים - בהם גם פוסקי הלכה וראשי ישיבות בכירים, אשכנזים וספרדים - "הכל יודעים שלא היה בכוונת הגויים הללו לקבל על עצמם שום עיקר מעיקרי הדת – לא שבת ולא כשרות ולא טהרת המשפחה, וכל אחד יודע, וכמעט יכול לומר בנקיטת חפץ (שבועה) שגויים אלו - אין כוונתם לקבל יהדות".

 

במודעה מצוטט פסק הלכה של הרב חיים עוזר גרודזנסקי, מגדולי התורה בליטא לפני השואה, שקבע כי "היכא (במקום) 

שברור הדבר שבוודאי יעבור אחרי כן על איסורי תורה - חילול שבת ואכילת טריפות - ואנו יודעים בבירור כוונתו שאינו מתגייר רק לפנים, ולבו בל עמו, הרי אומדנא דמוכח (ההערכה הברורה היא) שמה שאומר שמקבל

עליו המצוות - לאו כלום הוא".

 

הרבנים הבכירים פונים לכל מי שבידו לעשות זאת "למנוע חילול השם הנורא הזה ולגדור מחיצת הכרם שנפרצה". המודעה נחתמת בתפילה הרומזת על המנהיג הספרדי הרב עובדיה יוסף והרב הראשי שלמה עמאר: "השם יתברך יתן בלב תועים בינה".

 

הגיור הצבאי - "חוכא ואיטלולא"

"המודיע" ו"המבשר" החסידיים הסתפקו בפרסום המודעה (תוך השמטת חלק משמות החותמים או שינוי סדר הופעתם, מסיבות פוליטיות פנים-חרדיות), ואילו "יתד נאמן", שקידש את המלחמה באישור גיורי צה"ל, גם דיווח על מחאת הרבנים הבכירים בכותרת הראשית. גם

מאמר המערכת הוקדש לנושא, והוא ארוך באופן משמעותי מהרגיל.

 

במאמר נטען כי "העלאת נושא 'הגיורים הצבאיים' על סדר היום הציבורי חשפה קצה קרחון חמור ומדאיג של מערכת כזבים ומרמה המאפשרת לאלפי גויים גמורים להיטמע בינינו כשהם מוסווים כ'יהודים' לאחר שקיבלו 'תעודות גיור' פיקטיביות שאינן שוות את הנייר עליו נכתבו... הגוף שאמור לפעול בנושאים ביטחוניים גרידא החליט למנות עצמו כמי שראוי לעסוק בעניינים הלכתיים חמורים, שתוצאותיהם והשלכותיהם נוגעות לעתיד כלל ישראל.

 

מערך הגיור בצה"ל מוגדר במאמר "חוכא ואיטלולא", ונכתב כי בוטל בו התנאי ההלכתי הבסיסי לקבלת גרים – הוכחה כי בכוונתם לשמור תורה ומצוות. "יתד נאמן" מבקש במרומז את ש"ס ורבניה, "המסייעים לדבר עבירה בנושא זה ונחלקים בין אלה הממציאים פלפולי הבל כדי לשכנע את עצמם כי קבלת המצוות איננה תנאי המעכב בגירות (גיור), לבין אלה

המודים באופן עקרוני כי גיור תקף רק בקבלת מצוות, אך אילוצים פוליטיים רגעיים מאלצים אותם לטמון ראשם בחול ולהונות עצמם כאילו אותה מערכת 'גיור' נלעגת עורכת גיורים התקפים על פי תורתנו הקדושה".

 

לסיכום נכתב: "אין לחשות ולהעלים עין מול הפרצה המתחוללת מול עינינו. למותר לציין את החשש הכבד כי בתוך זמן לא רב נעמוד בפני מצב שבו הרישום הפיקטיבי יגרום לכך שיהודים תמימים ומסורתיים שאינם מודעים ל'גיורים' הבדויים ולרישומים השקריים, יבנו את בתיהם עם גויים גמורים ולא ידעו כי בכך הם מצטרפים לתהליך 'ההתבוללות הסמויה'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרב אלישיב. גויס למערכה
צילום: חיים צח
המודעה ב"יתד נאמן"
מומלצים