שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רק 54% מהישראלים שומרים על אורח חיים בריא

  כך עולה מסקר חדש. מהסקר עולה עוד כי 49% מהאיתנו מקפידים על פעילות גופנית קבועה ו-42% מקפידים על תזונה מאוזנת. המספרים המדאיגים: 29% לא עוסקים בפעילות גופנית כלל. התירוצים: מחסור בכוח רצון, זמן פנוי ומסגרת מחייבת

  המודעות לאורח חיים בריא הולכת וגוברת, אך רק כמחצית מהישראלים מקפידים עליה: כך עולה מסקר חדש שערכה חברת "כלל בריאות", שמשיקה את תכנית "הבריאות משתלמת" המציעה הטבות למקיימים אורח חיים בריא.

   

  הסקר מגלה כי רק 54% מהאוכלוסיה שומרים על תזונה מאוזנת ומבצעים פעילות גופנית קבועה. התירוצים השכיחים לאי שמירה על אורח חיים בריא היו היעדר כוח רצון, זמן פנוי ומסגרת מחייבת המעניקה ליווי צמוד. 

   

   

  ההקפדה על פעילות גופנית: בעיקר אצל בני 50 ומעלה

  מהסקר עולה כי 54% בלבד מהאוכלוסייה בישראל שומרים על אורח חיים בריא ומגדירים את אורח החיים שלהם ככזה, כאשר כ-49% מקפידים על פעילות גופנית קבועה ו-42% מקפידים לשמור על תזונה מאוזנת. 71% מבצעים פעילות גופנית ביום-יום, אך רק כמחצית (49%) מתמידים בכך.

   

  כ-56% מהמשתתפים השיבו כי הם מקיימים פעילות גופנית קבועה הכוללת ריצה, הליכה או רכיבה על אופניים (56.4% מקרב הגברים ו-55.4% מקרב הנשים), 16.1% מכלל המשיבים מבצעים אימון יומיומי בחדר כושר, 9% שוחים בכל יום, 9% משחקים כדורסל או כדורגל (בעיקר גברים), 8% עוסקים בפעילות אירובית יומית או ספינינג ו-6% עוסקים בפילאטיס או יוגה (בעיקר נשים).

   

  ההקפדה על פעילות גופנית יומית ניכרת בעיקר בקרב בני 50 ומעלה: 53% מהם מתאמנים באופן קבוע,

  לעומת 47% מקרב בני 30 עד 49 ו- 46% מקרב גילאי 18 עד 29.

   

  אחוז הישראלים שאינם עוסקים בפעילות גופנית כלל צריך להדאיג: 29% מכלל המשיבים ענו כי הם אינם עוסקים בפעילות ספורטיבית בכלל, כאשר אחוז הנשים שאינן עוסקות בפעילות ספורטיבית יומית גבוה יותר (32%) לעומת הגברים (27%). חוסר התמדה נפוץ יותר כאשר מדובר בפעילויות שאינן נעשות במסגרת מוגדרת, כגון הליכה, ריצה ועוד.

   

  הגורמים העקריים, על פי הסקר, לחוסר ההתמדה בפעילות גופנית או בתזונה נכונה הם פנימיים: המשיבים העידו כי שלושת הסיבות העיקריות לחוסר התמדתם הן כח רצון (27%), זמן פנוי (24%) ומסגרת המחייבת ליווי צמוד (14%). יתר המשיבים מנו גם סיבות אחרות, כגון בעיות בריאות (11%) וכסף (10%).  

   

  אך, כידוע, שמירה על אורח חיים בריא אינה כוללת רק פעילות גופנית, אלא גם תזונה נכונה, ואולי כאן יש לנו סיבה לאופטימיות. 84% השיבו כי הם מקפידים על תפריט מאוזן, אם כי 54% בלבד מתמידים בכך מידי יום לאורך זמן. נשים מקפידות יותר על כך יותר (45.5% מהנשים לעומת 38% מקרב הגברים). וכמה מאיתנו באמת מקפידים על הדיאטה? רק 16% מהאוכלוסיה העידו כי הם מקפידים על דיאטה קבועה, רובם צעירים ונשים.


   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  עושים כושר? לא יותר מדי
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים