שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

וינשטיין על הדחת גלנט: "החלטה מאוד לא קלה"

בהתבטאות ראשונה מאז הדחתו הרשמית של הרמטכ"ל המיועד, אמר היועץ המשפטי לממשלה ל-ynet כי הוא שלם עם צעדיו. "לא דיברתי עם גלנט. אני שלם עם ההחלטה". פרקליט המדינה לדור: "ההחלטה מדברת בעד עצמה"

יום אחרי שגזר את דינו של האלוף יואב גלנט, התייחס הבוקר (יום ד') לראשונה היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, להחלטה להדיחו באופן סופי מתפקיד הרמטכ"ל. בשיחה עם ynet אמר וינשטיין: "אני מאוד שלם עם ההחלטה. לא דיברתי עם האלוף גלנט. זו החלטה לא קלה, מאוד לא קלה".

 

הדחת גלנט - הדיווחים האחרונים ב-ynet:

וינשטיין הגיע יחד עם פרקליט המדינה, משה לדור, למרתון דיונים נוסף בתיק ליברמן. הוא עצמו התייחס גם כן לפרשה ואמר כי "ההחלטה מדברת בעד עצמה. היועץ המשפטי לממשלה קיבל החלטה שפורסמה ומדברת בעד עצמה, ההליך התקיים בצורה נרחבת ומקיפה בשבועות והימים האחרונים. ההליך היה מרובה משתתפים, כל החלטה כזו מחייבת הבאה בחשבון של נושאים רבים. היו התלבטויות, ולבסוף היועץ קיבל החלטה".

 

הזעזוע שגרמה ההחלטה הגיע הבוקר גם למשכן. חברי הכנסת כמעט מכל סיעות הבית התייצבו בכניסה לישיבת ועדת החוץ והביטחון, ותקפו בחריפות את שר הביטחון על האופן שבו נטש את האלוף יואב גלנט, עד אמש הרמטכ"ל המיועד, שיוחלף באופן זמני על-ידי האלוף יאיר נווה. "לא יכול להיות שקצין, אלוף בצה"ל, שמשרת כבר 34 שנה ונתן את כל חייו למדינה יכונה 'מאפיונר' וייזרק החוצה כמו אחרון העבריינים", אמר יו"ר הוועדה, ח"כ שאול מופז.

 

ועדת החוץ והביטחון שוקלת לזמן את גלנט לדיון בשבוע הבא.

מופז, שר ביטחון וגם רמטכ"ל בעברו, פנה לראש הממשלה, בנימין נתניהו ולשר הביטחון: "חייבים לתת לגלנט אפשרות להגן על עצמו. אני מתנגד למסע הרדיפה האישי שמתנהל נגדו ומצר על נורמות המאבק, שהפכו לחלק מהנוף העכור במטכ"ל. דבריו של גלנט על משפט שדה עדיין מהדהדים באוזניי".

 

כמו חברי ועדה אחרים, גם מופז מתח ביקורת קשה על ההחלטה למנות את האלוף יאיר נווה לממלא מקום זמני, וקרא לבטלה ולהוציא מהליך בחירת הרמטכ"ל "את כל המרכיבים של אגו וחשבונות אישיים". לדברי מופז, "אין ספק שאין מקום לממלא מקום. צריך לקבל עכשיו החלטה על הרמטכ"ל ה-20, ולצורך כך לתת לאשכנזי להמשיך בתפקיד עד שייבחר רמטכ"ל חדש".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היועמ"ש, יהודה וינשטיין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים