שתף קטע נבחר

מובארק: "רוצה להתפטר עכשיו, אבל לא יכול"

בראיון שהעניק לרשת ABC בארמון הנשיאותי בקהיר טען חוסני מובארק כי מעולם לא תכנן שבנו גמאל יירש את מקומו, וטען שהוא מוטרד מהאלימות של תומכיו נגד מפגיני האופוזיציה. לטענתו, אם יתפטר מיד המדינה תיגרר לתוהו ובוהו: "אמרתי לאובמה שהוא לא מבין את התרבות המצרית"

כשרבבות המפגינים עדיין נמצאים ברחובות קהיר - מסביר הנשיא מדוע הוא לא עוזב את ארמון הנשיאות במצרים: נשיא מצרים חוסני מובארק אמר היום (ה') בראיון לרשת ABC האמריקנית כי היה רוצה לפרוש מיד, אבל הוא חושש שהמדינה תידרדר למצב של תוהו ובוהו. בשיחה בת 30 דקות עם העיתונאית כריסטיאן אמנפור, טען מובארק גם כי מעולם לא תכנן שבנו גמאל יירש את מקומו.

 

מצרים על סף הפיכה - כל הדיווחים והתמונות - בעמוד מיוחד

 

השיחה עם נשיא מצרים התקיימה בארמון הנשיאותי בקהיר, שם הוא נמצא עם משפחתו תחת אבטחה הדוקה, בזמן שבכיכר א-תחריר אלפי מפגינים קוראים להתפטרותו ומתעמתים עם תומכיו.

 

מובארק אמר כי הוא מוטרד מהאלימות בכיכר א-תחריר בימים האחרונים, אבל לטענתו הממשלה אינה אחראית, אלא ארגון "האחים המוסלמים". הוא הביע מורת רוח מהאלימות של תומכיו נגד מפגיני האופוזיציה: "אני מאוד לא מרוצה ממה שקרה אתמול. אני לא רוצים לראות מצריים נלחמים אחד בשני".

 

"לא אכפת לי מה האנשים אומרים עליי", טען מובארק, "כרגע אכפת לי מהמדינה. אכפת לי

ממצרים". הוא הוסיף כי הוא נאמן לארצו ולעולם לא יעזוב אותה, ושברצונו למות על אדמת מצרים. הוא גם הזכיר ששירת את המדינה במשך שנים ארוכות.

 

הנשיא המצרי סיפר כי חש הקלה לאחר שהודיע לאומה שאין בכוונתו להתמודד בבחירות לנשיאות בספטמבר. "מעולם לא התכוונתי להתמודד שוב, מעולם לא התכוונתי שגמאל יהיה נשיא אחריי", אמר מובארק בנוכחות בנו.

 

למרות הקריאות של ארה"ב להתפטרותו המיידית, הוא אמר שהנשיא ברק אובמה הוא אדם טוב, אך היסס כשנשאל אם וושינגטון בגדה בו. הוא סיפר כי בשיחה עם עמיתו האמריקני אמר לו: "אתה לא מבין את התרבות המצרית ומה יקרה אם אני אתפטר עכשיו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מובארק. "לא אכפת לי מה אומרים עליי"
צילום: AFP
המראיינת כריסטיאן אמנפור
צילום: Gettyimages Imagebank
מומלצים