שתף קטע נבחר

קרובי מדחת יוסף שוקלים לעתור לבג"ץ נגד גנץ

אחיו של לוחם מג"ב, שמת מפצעיו לאחר שחילוצו מקבר יוסף התעכב, אמר ל-ynet: "גנץ לא עשה שום דבר בזמן וגם אחרי האירוע, למרות שהיה במרחק של 600 מטר ממדחת"

האם גם נגד מינוי האלוף בני גנץ לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל תוגש עתירה? בני משפחתו של החייל מדחת יוסף, שנהרג בקבר יוסף בשכם בספטמבר 2000 - לאחר שחילוצו מהמקום התעכב, אמרו הערב (שבת) ל-ynet כי הם שוקלים להגיש עתירה לבג"ץ.

 

הדרך למינוי - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

הטענה נגד גנץ, שהיה אז מפקד אוגדת יהודה ושומרון, היא שהוא לא פעל בנחישות כדי להציל את איש מג"ב,  שנפצע אנושות בקרבות קבר יוסף. זאת, למרות שלרשותו של גנץ עמד כוח בכוננות שהיה מוכן להיכנס ולחלץ.

 

מהדי יוסף, אחיו של מדחת, אמר ל-ynet כי בני המשפחה מתנגדים באופן נחרץ למינוי. "הוא לא עשה שום דבר בזמן וגם אחרי האירוע, למרות שהיה במרחק של 600 מטר ממדחת", הוא אמר.

 

האח האשים את שר הביטחון, אהוד ברק, במינוי ואמר כי מדובר ב"צעד חמור מאוד". הוא טען, כי "גנץ לא יכול להגן על החיילים ואף מהווה סכנה

 לחייהם, בשל חוסר אחריות ומקצועיות". לדבריו, בני המשפחה שוקלים לעתור לבג"ץ נגד המינוי. "מי שמקבל תפקיד כזה צריך להיות אדם אחראי וישר, שיכול להתגבר על כל דבר ולא לברוח כמו שברח גנץ".

 

משפחתו של החייל עתרה כבר בעבר לבג"ץ, בדרישה להקים ועדת חקירה ממלכתית לאירועים בקבר יוסף. שופטי בג"ץ דחו את העתירה. השופט יעקב טירקל קבע אז: "שוכנענו שהתחקיר המבצעי המקיף והיסודי שנערך, מיצה את הבירור שחובה היה לערוך אותו וכי לא נפל פגם בשיקול דעתו של ראש הממשלה, שהסתפק בתחקיר ולא הציע לממשלה להורות על הקמתה של ועדת חקירה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמיקם חורש
מדחת יוסף
צילום: עמיקם חורש
גנץ. "היה 600 מטר משם"
צילום: בן קלמר
מומלצים