שתף קטע נבחר

גנץ מרוצה מהמינוי לרמטכ"ל: "מרגיש טוב מאוד"

האלוף שכבר הספיק לפרוש מהצבא חוזר לצה"ל בעקבות סערת הקרקעות וביטול מינויו של גלנט. הוא יצא עם אשתו מביתו שבראש העין, חייך לעיתונאים ונראה במצב רוח טוב במיוחד. "אני מרגיש טוב מאוד", אמר ל-ynet. גם שכניו בירכו על המינוי

לפני שלושה חודשים, לאחר 33 שנים בצה"ל פשט האלוף בני גנץ את המדים, לאחר שהתאכזב שלא מונה לרמטכ"ל. טלטלת הקרקעות של גלנט שינתה את התמונה, וכעת גנץ יכול לנשום לרווחה בסיפוק. אחרי ששר הביטחון הודיע כי ימליץ למנותו לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל, אמר גנץ ל-ynet: "אני מרגיש טוב מאוד".

 

האלוף גנץ יצא הערב (שבת) מביתו בראש-העין, יחד עם אשתו. הוא נראה

במצב רוח טוב ואחרי שאיחל לעיתונאים שהמתינו מחוץ לבית "ערב טוב", אף מצא כמה דקות להתלוצץ עמם. חלק משכניו של גנץ בירכו אותו על המינוי והביעו שביעות רצון מכך שתושב השכונה התמנה לתפקיד הבכיר.

 

 

מוקדם יותר הודיע שר הביטחון, אהוד ברק, באופן רשמי כי ימליץ מחר לממשלה למנות את האלוף בני גנץ לתפקיד הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל. המועמדות תועבר לאישור ועדת טירקל, ואם יעבור את המשוכה הזאת - יובא המינוי לאישור הממשלה.

 

הדרך למינוי - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

מחר יוצג גנץ לשרי הממשלה, ומינויו יובא לאישור השרים בשבוע הבא - אחרי שוועדת טירקל תבחן את המינוי. חלק מהשרים, שלמדו ממקרה גלנט, הבטיחו לא להיות חותמת גומי. המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, אמר כי  זה המהלך הנכון לעשות.

 

"התנגדתי למינוי רמטכ"ל זמני, אולם משהחליטו נתניהו וברק למנות רמטכ"ל

קבוע הרי שאין מניעה לתמוך במהלך", הוא אמר ל-ynet. שלום הוסיף כי "יואב גלנט יכול היה להית רמטכ"ל מצויין, אולם בשל הנסיבות נכון למנות במקומו רמטכ"ל קבוע ולא זמני".

 

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי הודיע כי מפלגתו תתמוך במינוי האלוף גנץ לרמטכ"ל רק אם יובהר שהמינוי יאושר עד תום כהונת רב-אלוף גבי אשכנזי, ב-14 בפברואר. אחרת, מאיימים בש"ס, ישי ידרוש את הארכת כהונת אשכנזי בשלושה חודשים. לדבריו, "יציבות צה"ל בימים אלה היא מעל לכל שיקול. השקט דרוש לחיילי צה"ל".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים