שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פיצל את הקוטג' - ונקנס ב-50 אלף שקל
  בית המשפט הטיל את הקנס על בעל נכס מחולון שחילק את הקוטג' שבבעלותו ל-4 יחידות דיור ללא היתר ותוך עבירה על חוקי הבנייה. בנוסף לקנס הכבד, הורה השופט על הנאשם להשיב את מצב הנכס לקדמותו תוך 3 חודשים

  אם אתם מתכוונים לפצל נכס שבבעלותכם, כדאי שתחשבו שוב: בית המשפט בחולון גזר לפני מספר ימים קנס בסך 50 אלף שקל על בעל קוטג' באחת השכונות הותיקות בעיר שפיצל את ביתו לארבע יחידות דיור נפרדות. בנוסף, הורה השופט עזריה אלקלעי על בעל הנכס להשיב את המצב לקדמותו בתוך שלושה חודשים בלבד.

   

   

  עיריית חולון, באמצעות עו"ד ניר כהן, הגישה את כתב האישום נגד בעל הקוטג', שטען להגנתו: "כתב האישום ברור לי אך לא מדובר בארבע יחידות. זו הלשנה של השכן".

   

  לדבריו, "נכון שעשיתי חלוקה בתוך הבית, ואיך שקיבלתי אזהרה מהעירייה ניגשתי אליהם ואמרתי שאחזיר לקדמות - אך צריך זמן. דיברתי עם האחראי על האישורים, כתבתי לו מכתב ולא נעניתי. אני מתחייב להחזיר המצב לקדמותו והבית עומד למכירה".

   

  השופט לא התרשם מדברי הנאשם, וקבע כי הוא בנה את המבנה ללא היתר, בכך שחילק את הבית לארבע יחידות דיור נפרדות, תוך עבירה על חוקי התכנון והבנייה.

   

  "מכת עיר או מדינה"

  עו"ד כהן שייצג את העירייה אמר בדיון: "פיצול למספר יחידות דיור הפך למכת עיר או מדינה, כאשר מדובר בעבירה שהיא כלכלית, שלא לוקחת בחשבון את העובדה שתוספת יחידות דיור מחייבת בעצם הוספה של תשתיות נוספות, החל מגני ילדים ועד למספר מקומות החנייה באיזור".

   

  הנאשם אמר בתגובה: "אני מודה שעשיתי עבירה, אבל אפשר להבין שאני גר לבד, נכה צה"ל עם 25% נכות, ללא כל הכנסה ומזה אני חי. אני משכיר את הדירות מ-2009 ולא שילמתי את החובות על השינוי עד היום".

   

  ראש העיר חולון מוטי ששון, הצהיר כי העירייה קיבלה עם גזר הדין החמור רוח גבית להמשיך ולהיאבק בתופעת פיצולי הדירות ואמר כי "מבחינה בטיחותית הפגיעה נוצרת מעצם הבנייה, התקנת מערכות החשמל, מיזוג אויר, צנרת מים וביוב, צנרת גז למספר יחידות דיור רבות בשטח מצומצם כאשר העבודה מבוצעת ללא אישורים וללא היתר".

   

  לדבריו, "לא מתקיימת ביקורת ואישור כיבוי אש למקום. נמשיך לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו להילחם התופעה, לרבות ניתוקי חשמל ומים והעמדה לדין של בעלי הדירות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים