שתף קטע נבחר

צילום: מיכאל קרמר

בני גנץ: החיוכים נגמרים, העבודה הקשה מתחילה

בכפר סבא ובראש העין התעוררו הרמטכ"ל הפורש והרמטכ"ל הנכנס ליום של התרגשות. "אני חושב שאעשה את התפקיד הכי טוב שאפשר", אמר בהתרגשות האלוף בני גנץ כשיצא לטקס החילופים במשרד ראש הממשלה. נהגים צפרו לאשכנזי. החל מ-10:00 יעביר ynet בשידור חי את טקסי חילופי הרמטכ"ל

בשני בתים בישראל התעוררו הבוקר להתרגשות רבה: הרמטכ"ל הנכנס, האלוף בני גנץ, יצא הבוקר (יום ב') מביתו שבראש-העין, מלווה ברעייתו, בדרכו לטקס במשרד ראש הממשלה, בו יקבל דרגות רב-אלוף וימונה לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל. "החיוכים נגמרים היום והעבודה הקשה מתחילה בצהריים - ואנחנו נעשה אותה", אמר בפתח ביתו. ynet יעביר את האירועים בשידור ישיר, החל מ-10:00 בבוקר.

 

הרמטכ"ל ה-20 - כותרות אחרונות ב-ynet

 

מחוץ לביתו של גנץ המתינו לו עיתונאים, חברי תנועות נוער וגם כמה אזרחים, שבירכו אותו. גנץ אמר: "היום הוא יום מרגש עבורי. יום שחשוב לי באופן אישי ולכל המשפחה שלי, לצד עם ישראל. אני חושב שאני אעשה את התפקיד הכי טוב שאפשר". הוא פנה אל נציגי תנועות הנוער ואמר: "זאת גאווה גדולה להיות תושב העיר הזאת, זאת בהחלט חוויה נחמדה מאוד, לי ולמשפחה, לצאת מהבית על הבוקר ולקבל את הברכה בדרך לירושלים".  

 

זמן קצר לאחר מכן יצא הרמטכ"ל היוצא, רב-אלוף גבי אשכנזי, מביתו בכפר-סבא לכיוון ירושלים. בניגוד לגנץ, רב-אלוף אשכנזי לא דיבר ביציאה מביתו. עם זאת, נהגים שראו את הרמטכ"ל הפורש הביעו את אהדתם אליו בצפירות. אמש נפרדו אלופי צה"ל ובכירי המערכת הפוליטית והביטחונית מאשכנזי. קצינים בכירים שנכחו באירוע באוניברסיטת תל-אביב הודו שהתרגשו: "יש באמת תחושה שיוצאים לדרך חדשה. עברנו תקופה לא פשוטה, באמת הגיע הזמן להתמקד במה שחשוב באמת - להכין את צה"ל למשימות שבפניו", אמר אחד הקצינים. 


הרמטכ"ל הנכנס עם רעייתו (צילום: אוהד צויגנברג)

 

הרמטכ"ל הנכנס יקבל הבוקר את הדרגות במשרד ראש הממשלה, משם צפויים גנץ ואשכנזי לעשות גיחה לכותל המערבי ואולי אף לקבר

 יצחק רבין בהר הרצל. לאחר מכן יגיעו לבסיס הקריה, שם ייערך הטקס המסורתי. תחילה יסקור הרמטכ"ל הנכנס את משמר הכבוד, לאחר הפסקה של כמחצית השעה, במהלכה ירימו כוסית עם שר הביטחון, יהיה זה הרמטכ"ל היוצא אשכנזי שיעבור על פני הקצינים והמשמר בדרכו החוצה מהקריה.

 

גנץ צפוי להתחיל את העבודה, הלכה למעשה, כבר הערב. ביום חמישי הוא אמור לערוך את הערכת המצב הראשונה שלו, ואחריה לקבוע דיונים שונים העוסקים בתוכניות של צה"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גנץ, הבוקר
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים