שתף קטע נבחר

חשש בניו זילנד: כ-100 נהרגו רק בבניין הטלוויזיה

אפסו הסיכויים למצוא ניצולים בבניין רשת CTV בניו זילנד, שבו שהו בין 80 ל-100 בני אדם בשעת האסון. כך מסרה המשטרה המקומית. קרובי משפחה נאספו מחוץ לבניין, שבו הופסקו החיפושים, בהם קרוביה של מגישת הלייף סטייל, דונה מאנינג

אסון רעש האדמה בניו זילנד עלול להיזכר יותר מכל כאסון תחנת הטלוויזיה CTV. המשטרה המקומית מסרה ל"ניו זילנד הראלד" כי ייתכן שיותר מ-100 בני אדם נהרגו רק בבניין הזה. אמדן ההרוגים עומד לפי שעה על 75, ועוד מאות נעדרים. מחוץ לבניין הטלוויזיה, התקבצו קרובים וחברים של העובדים, בין היתר קרוביה של מגישת תוכנית הלייף סטייל, דונה מאנינג. בנה, קנט בן ה-15, בתה ליבי בת ה-18, והבעל ג'ונתן מיררו בבכי כאשר השוטרים הודיעו שאפסה התקווה.  

 

רעידת האדמה בניו זילנד - עדכונים שוטפים ב-ynet:

 

דייב קליף ממשטרת קנטרברי העריך שמספר הנעדרים בבניין עלול להגיע ליותר מ-100, ונאמד לפחות ב-80. מפקח דייב לורי אמר שהוא "בטוח ב-100 אחוזים" שאין עוד ניצולים בבניין. בין הנעדרים כמה עשרות עובדי הטלוויזיה וסטודנטים יפנים מבית ספר זר לשפות, שמשרדיו היו בבניין הזה. בפעולות החילוץ במהלך הלילה נהרג גם שוטר אחד. המחלצים הובילו כלבים לעבר יסודות הבניין, שבפינת הרחובות מדרס וקשל, בלב לבה של העיר, בשעה שעדיין היתמר עשן. 

 

יו"ר תחנת CTV, ניק סמית, אמר כי עובדים רבים שהיו בבניין כשהאדמה רעדה סיפרו לו כי מה שקרה "היה כמו סרט אימה". לדבריו, "זה מצמרר מדי לחשוב שהם ניצלו, ואנשים שנותרו כמה מטרים מאחור לא שרדו. הם לא ידעו לאן לברוח". אחת הנעדרות במקום, שאפסו סיכויים להצילה היא מגישת תוכנית הלייף סטייל בתחנה.

 

"אמא שלי היא סופר-וומן. היא הייתה עושה הכל", אמרה ליבי בדמעות, בעודה מחבקת את אביה ואת אחיה. רגע לאחר מכן, אחד השוטרים כרע ברך לצדם ואמר: "יש לי חדשות מחרידות". האח והאחות פרצו בבכי תמרורים ואביהם אימץ אותם לחיקו. המשפחה נאחזה בתקווה האחרונה וביקשה לבדוק אם דונה פונתה לבית החולים. אחר כך שוחח הבעל ג'ונתן עם העיתונאים, והודה כי אשתו לשעבר ואם ילדיו - נספתה באסון.

 

צפו במגישה דונה מאנינג בקטע מתוכנית הלייף שלה "Good Living"

 

"הילדים עדיין מוכי הלם", אמר ג'ונתן, "אבל הם חוזרים ואומרים שהיא הייתה אמא מופלאה. היא התמקדה רק בהם, בחייהם ובצרכים שלהם. הם היו גאים באדם שהיא הייתה ובמה שהשיגה בחייה. היא הייתה גדולה מהחיים, כל כך חיונית. היא אהבה את הילדים שלה - העריצה אותם". בני משפחת מנינג הצטרפו למשפחות רבות של עובדי בניין CTV שקרס באסון. מאמצי החילוץ הופסקו בו, לאחר שהוכרז כמבנה מסוכן.

 

במשך הלילה בערה האש בבניין הטלוויזיה, אך לאחר שאחד מאנשי החילוץ נפגע, החליט מפקד המשטרה במקום להפסיק את הפעולות כדי לא לסכן אנשי צוות נוספים. לדבריו, במקום לא נמצאו סימני חיים, "ולכן אין סיבה לסכן את האנשים שלי במקום שבו אין סיכוי לניצולים".


לאחר קריסת הבניין, הופסקו פעולות החילוץ. שוטר נהרג (צילום: רויטרס)

 

ננסי וו, שבעלה פול נעדר בבניין הטלוויזיה, קיוותה שהפעולות יימשכו, ויימצאו בבניין ניצולים.

"אני מקווה שהמחלצים לא יוותרו כי אפשר למצוא אנשים חיים אחרי שעות רבות".

 

כוחות החירום עברו למוקדים אחרים, בעוד קבוצות של קרובי ההרוגים התקבצו סביב הבניין, נאחזים בתקווה הקלושה. כעבור כמה שעות, גם קבוצות אלו הידלדלו ונותרו אך בודדים. חלק גדול מהבניין עדיין עומד ללא תמיכה בצדו הצפוני וגורמים רשמיים הביעו דאגה שחלק זה יקרוס.

 

קבוצת עובדים סינים, איש מהם לא דובר אנגלית, נשארו סביב הבניין והוסיפו לתמוך בחברם, גבר צעיר שלא חדל לחפור עצמאית במשך שמונה בחורבות המבנה בתקווה למצוא את חברתו לחיים. גם כעבור יממה חזר להריסות, לא חדל לחפור, עד שהתמוטט.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אביאל מגנזי וגיל נווה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זה מה שנשאר מבניין תחנת הטלוויזיה
צילום: AFP
לא היה לאן לברוח. בניין התחנה
צילום: רויטרס
הילדים העריצו אותה. דונה מאנינג
צילום: ctv
מומלצים