שתף קטע נבחר

הרב שרלו: "מתייצב לימין הנשים הנפגעות"

בעקבות חשיפת ynet על תמיכת הרבנים במשה קצב, מצהיר הרב שרלו על תמיכה בלתי מסויגת בבית המשפט ובמתלוננות: "אנחנו חייבים להתייצב באופן חד-משמעי מאחורי בית המשפט, ולהודות לו כי הוא מבער את הרע מישראל"

עשרות רבני יישובים וראשי ישיבות שיגרו איגרת תמיכה לנשיא לשעבר, משה קצב, כך פורסם לראשונה ב-ynet היום (ד'), אך לא כולם מתייצבים מאחורי החותמים.

 

 • הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

   

  בשו"ת שפורסם הערב באתר "מורשת", פונה אדם המזדהה כ"רב צעיר" לרב יובל שרלו, ראש ישיבת ההסדר בפתח תקווה, בקריאה: "תציל אותנו. אמור משהו צלול וברור". בתגובה, אומר הרב שרלו, בתשובה הלכתית מנומקת, כי הוא מתייצב לצד הנפגעות.

   

  חובה לעמוד לצד הנפגעות

  בשאלה שהפנה לרב, תחת הכותרת "אנה נוליך את הבושה?" תוהה הצעיר: "איך נופיע ברחוב כאשר רבנינו כותבים את הדברים

  האלה לפושע נאלח? תורה תורה חגרי שק על עמדת הרבנים שכתבו את הדברים למי שהיה נשיא המדינה, ועתה הוא אנס בדרך לכלא". את דבריו חתם "בכאב נורא, רב צעיר".

   

  בתשובתו, נזהר הרב שרלו מלהתייחס ישירות לרבנים, ומבהיר כי הוא כותב את דעתו האישית בלבד: "תורת ישראל עומדת לעולם לצד הצודק. בין אם הוא החלש והמסכן, ובין אם הוא החזק. התורה מצווה גם לא לקחת בֶּצע מהעשיר וגם לא לנטות לטובת הדל בשל דלותו. תורת ישראל מלמדת שלא ללכת אחר השררה, ותורת ישראל מלמדת להיות נאמן אך ורק לבקשת האמת".

   

  והרב מפרט: "כאשר נשיא מדינה פוגע בנשים – תורת ישראל מחייבת לעמוד לצדן, לשפוט אותו, להרשיעו ולהענישו. חלומי הוא שהמשפט ייעשה לפי דיני התורה וחוקיה, וכמובן הדבר מחייב אותנו לנסח את החוק הפלילי התורתי בנושא זה, ואתייחס לכך בעוד כמה ימים.

   

  "אולם אפשרות זו אינה מצויה כעת. לפיכך, יש לנו שתי אפשרויות בלבד: או לסמוך על בתי המשפט של מדינת ישראל, עם כל החסרונות - או להעדיף כי פושעים לא יובאו לדין. בין שתי האפשרויות הללו – אין לי כל ספק את מה ההלכה מחייבת לקבל, ואף השכל הישר אומר זאת.

   

  בית המשפט אמר את דברו

  "בית משפט במדינת ישראל שמע את כל העובדות, והכריע כי מדובר במי שעשה עוול נורא. בית משפט במדינת ישראל הרשיע אותו באופן חד-משמעי.

   

  "לפיכך, אנחנו חייבים להתייצב באופן חד-משמעי מאחורי בית המשפט, להודות לו כי כיום הוא זה שמבער את הרע מישראל, מציל עשוק מיד עושקו, ושולח פושעים לעונשם. לפיכך, אנחנו חייבים להתייצב באופן חד-משמעי לימין כל הנפגעים מהשררה ומהשלטון, ולדאוג כי ייעשה עמן צדק.

   

  "העובדה כי בית משפט יכול גם לטעות, כמו כל האדם, צריכה אף היא להיות נגד עינינו. אולם זוהי בדיוק ההכרעה שצריך לקבל: האם בשל האפשרות התיאורטית הזו לא נדון פושעים? האם בשל האפשרות התיאורטית הזו נקבע שלא כך היו פני הדברים, ונסתכן בסכנה נוראה של הצדקת עוול ופשע?

   

  "גם ההלכה ידעה כי בתי משפט עלולים לטעות, ואפילו קבעה קורבן ציבור על כך. אולם ההלכה לא אמרה כי בשל כך דיונים של בתי משפט אינם נכונים".

   

  הרב שרלו חותם את דבריו: "אני חש צורך עצום להודות לבית המשפט כי עשה את שליחותו, ולהתייצב באופן מוחלט לימין הנשים הנפגעות. זהו הכלי שיש בידינו כיום לבער את הרע מישראל, וצריך לחזק אותו".
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרב יובל שרלו
  "אנה נוליך את הבושה?" משה קצב
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים