שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סערה במצרים: שר הנפט החדש - בהנהלת EMG
  גורמים שונים במצרים מנסים להראות שמעסקת הגז עם ישראל נודף ריח של שחיתות הקשורה במשטר מובארק. בעיתונות המצרית מדווחים גם על חבר נוסף במועצת המנהלים של EMG, מוחמד איבראהים טווילה, שהיה מנכ"ל "המוסד הציבורי לנפט" בעת שנחתם ההסכם וטוענים כי מדובר בניגוד אינטרסים

  העיתונות והציבור במצרים סוערים נוכח גילוי חדש הקשור בממשלה החדשה והסכמי ייצוא הגז לישראל. המגמה הנוכחית היא להראות שמהעסקה הזו נודף ריח של שחיתות הקשורה במשטר מובארק.

   

  לפי מסמכים שפורסמו בעיתונות וכנראה הודלפו במכוון על ידי גורם כזה או אחר, שר הנפט החדש, מחמוד לטיף, הוא חבר במועצת המנהלים של חברת EMG האחראית על אספקת הגז הטבעי לישראל. חברותו במועצת המנהלים היא כ"נציג המוסד הציבורי לנפט" ו"חברת האחזקות לגז". יש לציין ששני הגופים שייכים לממשלת מצרים, שהוא שותפת ב-EMG, כך שלא מדובר בניגוד אינטרסים בין הממשל המצרי לחברה פרטית אלא בעניין פנימי של המשטר המצרי עצמו.

   

  יוזכר כי לטיף הושבע בשבוע שעבר כשר הנפט החדש במקום סאמח פהמי, שעצמו נחשד בשחיתות. ללא קשר למינוי הספציפי של שר הנפט, הפגינו עשרות אלפים ביום שישי בכיכר תחריר כנגד הממשלה בטענה כי אנשיה שייכים לתקופת שלטונו של חוסני מובארק. היוזמה להפגנה הגיעה מצידם של האחים המוסלמים.

   

  במצרים טוענים עוד כי חבר נוסף במועצת המנהלים של EMG הוא מוחמד איבראהים טווילה, שהיה מנכ"ל "המוסד הציבורי לנפט" בעת שנחתם הסכם ייצוא הגז לישראל. לאחר שפרש מתפקיד המנכ"ל הפך לחבר במועצת המנהלים של החברה. בעיתונות המצרית טוענים כי מדובר ב"ניגוד אינטרסים".

   

  משרד הנפט המצרי הגיב לטענות ואמר שחברותו של לטיף ב-EMG היא בהתאם לחוק.

   

  תני גולדשטיין השתתף בהכנת הידיעה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים