שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רצח העובדת הסוציאלית: התלוננה, והוא לא נאסר
  הנרצחת על ידי בעלה, שהתאבד אח"כ, טיפלה בעצמה בנשים שסבלו מאלימות במשפחה. "כנראה שכאשר זה מגיע אלינו, אנחנו כאחד האדם", אמר עובד סוציאלי שהגיע לבית במסד. היא הגישה תלונה נגד הפרוד, שהורחק מהיישוב - ולא נכלא

  האשה שטיפלה מדי יום באלימות במשפחה נפלה קורבן לאלימות שכזו. האם לארבעה שנרצחה הערב (יום א') ביישוב מסד שבגליל התחתון היתה עובדת סוציאלית באחת הרשויות באזור. בעלה, שירה בה למוות, חיבק אותה - ושם קץ לחייו בירייה נוספת. בנו הצעיר, תלמיד כיתה י"ב, ברח מהבית, כנראה דרך החלון - לאחר שאימו נורתה על ידי אביו. לזוג שלוש בנות נוספות, המבוגרות ממנו.

   

  רצח והתאבדות, מכת מדינה

   

  במשטרה אמרו כי האשה, בת 58, התלוננה בשנת 2008 על אלימות נגד בעלה, בן 59, ובעקבות תלונתה הוא ישב במעצר עד תום ההליכים במשך כחודשיים וחצי. בסופו של דבר, בחודש אוקטובר אשתקד נידון הבעל ללא הרשעה לפיקוח של קצין מבחן, והורחק מהיישוב. הוא התגורר באחד מקיבוצי עמק בית שאן בזמן שהשניים היו בהליכי גירושין.


  הבן ברח - והאב ירה גם בעצמו. זירת הרצח במסד (צילום: חגי אהרון)

   

  סגן-ניצב אפי פרטוק, מפקד משטרת טבריה, טען כי עד הערב לא הוגשו מצד האשה תלונות נוספות. הוא מסר כי לא ברור מהיכן השיג הבעל את האקדח שבו ירה למוות באשה.

   

  העובדות הסוציאליות הגיעו למסד, ופרצו בבכי

  לבית המשפחה במסד הגיעו עמיתיה לעבודה של האשה. העובדות הסוציאליות, שאמונות מדי יום על טיפול באלימות במשפחה, התקשו להסתיר את כאבן ופרצו בבכי. דוד גבאי, אחד מהם, סיפר כי הנרצחת טיפלה בעצמה בילדים ובנשים שסבלו מאלימות במשפחה. "כנראה שכאשר זה מגיע אלינו, אנחנו כאחד האדם", אמר.

   

  ראש המועצה האזורית גליל תחתון, מוטי דותן, האשים את בתי המשפט וטען כי ענישה קלה לעבריינים של אלימות במשפחה הביאה לתוצאה הטרגית. עם זאת, ציין כי המשפחה היתה בטיפול מחלקת הרווחה במועצה אולם בשלב מסוים ניתקה האשה מגע וביקשה שלא להיות מטופלת יותר על ידי המחלקה.

   

  רק הבוקר רצח גבר את אשתו בדירה בקריית-אתא, והתאבד לאחר מכן בתלייה. האם היא מורה לחשבון וצוותים פסיכולוגיים הגיעו לבית הספר בו היא מלמדת, כדי לשוחח עם התלמידים. גם שניים מילדיהם של בני הזוג לומדים באותו בית ספר.

   

  הרצח השלישי היום אירע באשדוד, שם נדקר למוות חסר בית בן 45, בפארק יוספטל שבעיר. מחקירה ראשונית עולה, כי הרצח אירע במהלך קטטה בין הומלסים. המשטרה עיכבה לחקירה שני חשודים. תושבים האשימו את העירייה בהזנחה: "יש כאן סמים, אלכוהול ואלימות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פסטורליה מדממת. מסד, הערב
  צילום: חגי אהרון
  מומלצים