שתף קטע נבחר

בעקבות בג"ץ: בוטל מכרז לספקיות גראס רפואי

עיכובים בהסדרת נושא הקנאביס הרפואי בישראל: בעקבות בג"ץ שהוגש נגדה, ביטלה היום המדינה את המכרז לבחירת ספקים חדשים לחומר הירוק. בנוסף - עקב אי הסדרת הנושא, לא מאשרת המדינה התוויות חדשות לשימוש בקנאביס

עיכוב נוסף בהסדרת חלוקת המריחואנה הרפואית: הפרקליטות הודיעה היום (ב') לבית המשפט העליון ולעמותת "תיקון עולם", אחת מספקיות החומר לחולים כי המדינה תקפיא את המכרז לבחירת ספקי מריחואנה רפואית. עוד הודיעו כי יש מקום לשקול מחדש את המדיניות שעומדת ביסודו המכרז, במסגרתה הרשות למלחמה בסמים היא זו שתפקח על המגדלים. 

 

"בשורה לציבור המטופלים"

"אני שמח שהפרקליטות הודיעה שלאור הטיעונים שלנו הם החליטו להקפיא את המכרז ולשקול שוב את המדיניות שעומדת ביסודו", אומר עו"ד אילן בומבך, המייצג את "תיקון עולם" בעתירה. "זו בשורה לציבור המטופלים שזקוקים לקנביס הרפואי וזה הישג חשוב מאחד מבחינתנו אנחנו רואים בכך ניצחון. זה מה שרצינו".

  

הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

 

"תיקון עולם" ומגדלים נוספים עתרו לבית המשפט נגד מכרז שהוציאה הרשות למלחמה בסמים לבחירת מגדלי מריחואנה רפואית. העותרים טענו כי המכרז מפלה לרעה את המגדלים הוותיקים, כי לרשות למלחמה בסמים אין סמכות להוציא מכרזים רפואיים וכי גידול מריחואנה רפואית מחייב ניסיון ומיומנות שיש לקחת אותם בחשבון ואינם יכולים לבוא על חשבון החולים. עוד נטען כי המרכז אינו כדאי כלכלית. 

 

משרד הבריאות מנסה להסדיר את התחום

כ-5,400 חולים מקבלים היום מריחואנה רפואית באישור משרד הבריאות. בשים האחרונות אפשרה המדינה למגדלים לגבות סכומים שונים מהחולים וכן עבור

שינוע החומר והפצתו. במקביל גדלו הדרישות מהמגדלים לאבטח מאת הובלת החומר וחלוקתו.

 

לפני כארבעה חודשים יצא משרד הבריאות במהלך שמטרתו להסדיר את התחום. בין היתר הוגדר כי הרשות למלחמה בסמים תהיה זו שתפקח על המגדלים, בעוד שחלוקת הרשיונות לחולים תישאר בידי משרד הבריאות.

 

בנוסף הגדיר משרד הבריאות כי עד לתום הליכי ההסדרה תינקט מדיניות "נחושה, שמרנית ומרסנת", שמשמעותה היא כי לא יינתנו אישורים למתן מריחואנה רפואית להתוויות חדשות, מעבר למה שאושר עד כה.

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "המכרז לגידול קנביס רפואי נמצא בשלב בו הוגשו כל ההצעות. בנושא עוסקים פרט למשרד הבריאות גם המשרד לביטחון פנים והרשות למלחמה בסמים. לפני שיהיה תיאום בין שלושת הגופים בנושא המדיניות, לא ייבחר זוכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קנאביס רפואי. שוב עיכובים
צילום: gettyimages images
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים