שתף קטע נבחר

ביהמ"ש קבע: אפוטה רצח ב-97 את ענת אלימלך

13 שנה אחרי הרצח שזעזע את המדינה, קבע בית המשפט לענייני משפחה סופית כי דוד אפוטה, בן זוגה של השחקנית והדוגמנית ענת אלימלך, הוא זה שרצח אותה. בפסק הדין נקבע גם כי אחיו, יוסף אפוטה, שיבש ראיות כשהזיז את האקדח

אחת מפרשות הרצח המפורסמות ביותר בארץ הגיעה לקו הסיום, יותר מ-13 שנים אחרי היריות שנטלו את חייה של השחקנית והדוגמנית ענת אלימלך. בית המשפט לענייני משפחה קבע היום (ג') כי דוד אפוטה, בן זוגה לשעבר, הוא זה שרצח את אלימלך ואחר כך שם קץ לחייו. השופט מנחם הכהן קבע גם כי האח, יוסף אפוטה, שיבש את זירת הרצח כאשר נטל את האקדח מידיו של אפוטה והניחו בסמוך לכף ידה של אלימלך.  

  

 

אלימלך, שהתפרסמה בין היתר בתוכנית "גלגל המזל", נמצאה ללא רוח חיים לצידו של אפוטה, כשהשניים שרועים על רצפת הדירה ב-2 בדצמבר 1997. שלושה שבועות לאחר הרצח, פורסם שלפי חקירת המשטרה ענת היא שירתה בבן זוגה, אפוטה, והתאבדה - והיא אף נקברה בחלקת המתאבדים מחוץ לגדר. רק לאחר מכן התברר כי אלימלך היא שנרצחה על ידי אפוטה, ובסופו של דבר היא גם נקברה מחדש.

 

אביה ואחיה של אלימלך עתרו לבית המשפט על מנת שיקבע באופן סופי כי דוד אפוטה זה שרצח את יקירתם ודרשו פיצוי בסך יותר מ-9 מיליון שקל, בגין הנזקים שנגרמו להם ולמנוחה כתוצאה מהרצח, שיבוש הראיות, הפרסומים המטעים בתקשורת בעקבות זאת, המידע המטעה שהפיצה המשטרה, קבורתה בחלקת המתאבדים ועוד. החלטה בעניין היקף הפיצויים תינתן במועד אחר. 


הנסיכה של ירושלים. אלימלך ואפוטה (מתוך "ידיעות אחרונות" 2.12.1997)

 

השופט הכהן קבע בסיכומו של פסק דין מפורט בן 98 עמודים כי אפוטה הוא זה שרצח את אלימלך, ולאחר מכן שם קץ לחייו. "אני סבור כי מיקומם של התרמילים בזירה, לצד שמאל של גופת המנוחה (ובצדו הימני של המנוח), בהצטרף ליתר הראיות שנאספו בזירה, מחזק את ההנחה ולפיה הירי בוצע על ידי המנוח באמצעות ידו הימנית", שעליה נמצאו שרידי מתכת התואמים את האקדח שנמצא בזירה. "לו הירי היה נעשה על ידי המנוחה, באמצעות ידה הימנית, היינו מצפים לראות את התרמילים לצדה הימני של גופת המנוחה".

 

באשר למניע לרצח כתב השופט כי לאחר מערכת יחסים בת שש שנים, אלימלך, בת 23 במותה, החליטה לסיים את הקשר עם אפוטה, שהתקשה להתמודד עם הבשורה הקשה. "ניתן ללמוד מהראיות שהוגשו בפני, ומהן עולה, כי המנוח היה שרוי במצב נפשי ירוד מאוד לאחר שהמנוחה גמרה אומר להיפרד ממנו, עזבה את דירתו, ועברה להתגורר בבית אביה".

 

השופט קבע גם כי לאחר הרצח, הזירה שובשה על-ידי אחיו של המנוח יוסי, "שנטל את האקדח מכף ידו הימנית של אפוטה,

והניחה בסמוך לכף ידה הימנית של אלימלך. גרסת התובעים במלואה הוכחה על ידם בראיות מוצקות, ללא שעלה בידי הנתבעים לערער אותה".

 

השופט הוסיף כי "השכל הישר נותן כי מעשה השיבוש נעשה בכוונת זדון שבוודאי עולה כדי רשלנות, על מנת לטהר את שמו של המנוח".

 

פסק הדין מתפרסם יומיים לאחר ששתי נשים נרצחו בידי בני זוגן בצפון הארץ. מירי קליין, פרודתו של משה, נורתה על ידו למוות ביישוב הקהילתי מסד. הבעל, שאיים עליה בעבר, התאבד לאחר מכן. בקריית-אתא נרצחה שלשום א', מורה לחשבון בבית ספר יסודי, שבה למדו גם שני ילדיה הקטנים, שנשארו יתומים. אביהם התאבד בתלייה, לאחר שירה למוות באשתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון לאשה
ענת אלימלך ז"ל. נקברה בחלקת המתאבדים
צילום ארכיון לאשה
אפוטה ואלימלך
מומלצים