שתף קטע נבחר

אביו של ההרוג בניו-זילנד: "לפחות הם לא סבלו"

לאחר זיהוי גופותיהם של עופר לוי וגבי אינגל, שנהרגו ברעש, מתנחמים בני משפחת לוי בכך שהם לא סבלו ברגעיהם האחרונים. "שלחתי את עופר לארץ פסטורלית, חשבתי על כבשים ואחו - ועכשיו אנחנו מדברים על סידורי לוויה", אמר האב בכאב

מאז הבשורה המרה על מציאת גופותיהם של עופר לוי וגבי אינגל, שנספו ברעש האדמה בניו זילנד, בני משפחה וחברים רבים הגיעו לבתי המשפחות ברחובות. "הוא היה ילד מתנה, בן זקונים לאחר שלוש אחיות", סיפר בכאב מוטי, אביו של עופר, בשיחה עם כלי התקשורת. "מתנה שקיבלנו ומישהו לקח אותה עכשיו".

 

  • עדכוני חדשות שוטפים גם בעמוד ynet בפייסבוק

 

הלילה הגיע לסיומו שבוע של המתנה בין תקווה לייאוש כשנודע שאותרו גופותיהם של לוי ואינגל, שהוגדרו נעדרים לאחר רעש האדמה הקטלני בעיר קרייסטצ'רץ'.

 

השניים, בני 22 מרחובות, הגיעו לניו-זילנד בדצמבר האחרון והיו אמורים להתחיל לעבוד בכרם באזור שבו אירע הרעש, לוי עצמו אמור היה לשוב לארץ במוצאי שבת שעבר. במשך כמה ימים אחזה בבני משפחותיהם התקווה כי השניים הגיעו אל הכרם שבו אמורים היו להתחיל לעבוד, ולפיכך ניצלו מהאסון. ככל שנקפו השעות והטלפון מהם בושש לבוא, גבר החשש לחייהם.

 

"הבנים התאכסנו באכסניה בלב העיר ועופר שהיה אמור לקחת טיסה חזור כמה ימים לאחר מכן היה בחור חרוץ והחליט לעבוד אצל כורם", סיפר האב על השתלשלות האירועים, "הם קבעו לפגוש אותו בשעה 13:00 בצהריים. ב-12:30 הם יצאו מהאכסניה ולאחר רבע שעה נצפו ליד הקתדרלה שנהרסה. הנחמה המועטת היא שככל הנראה הם לא התייסרו ונהרגו במקום. כנראה שפינו אותם די בסמיכות לאירוע, אך לא היה זיהוי ודאי ולכן חשבנו שיש עדיין מה לעשות".

 

מוטי גם שיחזר בכאב את הרגע הקשה מכל: "בלילה כשהגיע קצין משטרה בכיר והודיע לנו על זיהוי ודאי וסופי של הבנים, הבנו שנסתם הגולל. עכשיו צריך להתחיל לחיות עם האובדן והחוסר, להתארגן לתקופה אחרת". לדבריו, "אתה שולח את הבן לארץ פסטורלית. אתה רגוע וחושב על אחו, כבשים ושלווה. עכשיו אנחנו מבינים שגם שם הצרה והפורענות מסתתרות".


עופר לוי. "היה ילד מתנה"

 

זהו האבל השני שפוקד את משפחת לוי בתקופה האחרונה. לפני כחודש הלך לעולמו סבו של עופר ובין השניים הייתה מערכת יחסים טובה. זמן קצר לפני רעש האדמה, שוחח עופר עם אמו, לימים התברר שזוהי הייתה שיחתם האחרונה. "הוא סיפר שנהנה ומתגעגע ומתכוון לחזור", נזכר מוטי, "כולנו ציפינו שיחזור ויעלה לקבר סבו שנפטר לפני 30 יום".

 

במהלך השיחה עם ynet סיפר מוטי על בנו המוכשר והאהוב: "לעופר היו הרבה חברים, הוא היה בוגר סיירת בצנחנים ורבים מחבריו ביקרו וחיבקו אותנו. עופר היה איש אשכולות. ניגן בסקסופון, אהב חיות, עזר להרבה אנשים, הוא היה ילד מתנה".

 

האב ציין כי בתקופה שלפני הטיסה עבד עופר במרץ ובהתלהבות על שיפוץ של מכונית חיפושית ישנה שנמצאת בבעלות המשפחה שנים רבות מאז שסבו רכש אותה יד ראשונה. "הוא צבע ושיפץ, גם המוסכניק אהב אותו. הוא סיים וטס", אמר מוטי, "קיווינו שיחזור ויזכה ליהנות מהמכונית, אך הוא לא זכה".


עופר והחיפושית ששיפץ ."הוא סיים וטס" 

 

מאז שיצאו שני הבנים לטיול נמצאות משפחות לוי ואינגל בקשר. "יצא לנו להיפגש בעבר באירועים שונים", ציין האב, "עכשיו אנחנו מדברים על סדרי הלוויה וזה נורא". לפי ההערכות, גופותיהם של שני הצעירים יגיעו ארצה ביום שישי הקרוב.

 

הבוקר התקשר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להוריו של גבי אינגל וניחם אותם: "אנחנו דואבים ובוכים עמכם. כל עם ישראל עקב אחר הניסיונות לאתר את בנכם". אביו הודה על הסיוע שקיבלה המשפחה: "הדבר היחיד שמנחם אותנו הוא שפגשנו כל כך הרבה אנשים טובים בארץ ישראל, שעזרו לנו והפכו סדרי עולם בניסיון למצוא את גבי".

 

גם אביו של לוי הודה לנתניהו ולמשרד החוץ על הסיוע. "למרות שהסיכויים היו קטנים, הם התערבו והפעילו מאמצים. אני מודה גם לעם הניו זילנדי שעזר. האובדן הוא של כולנו", אמר האב כשדמעות זולגות מעיניו. "עופר יחסר לכל החברים, מהתיכון, מהצבא ולנו, למשפחתו".

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר לוי וגבי אינגל
האב מוטי. "צריך לחיות עם האובדן"
צילום: אבי מועלם
מומלצים