שתף קטע נבחר

זירת הקניות

מנכ"ל משרד רה"מ: אנרגיה ירוקה - תעלה מחירים

אייל גבאי טען בוועידת האנרגיה, כי מעבר לאנרגיות מתחדשות יחייב עלייה של 10% במחיר החשמל ובמחירי מוצרים נוספים

"המעבר לאנרגיות מתחדשות מחייב עליית מחירים של 10% במחיר החשמל ובמחירי מוצרים נוספים, ואני לא חושב שהצרכן הישראלי בשל לכך, וודאי שלא בעת הזו, שבה הדלק, המים, המזון, הדירות ומוצרים נוספים מתייקרים", כך טען היום (ד') מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי, בוועידה של המכון הישראלי לאנרגיה ושל עיתון "כלכליסט".

 

הצטרפו לפייסבוק של ynet 

 

גבאי ציין, כי עמדתו זהה לעמדת חברת החשמל. ואכן, יפתח רון טל, יו"ר חברת החשמל, אמר בכנס אילת אילות לאנרגיות מתחדשות שנערך בשבוע שעבר, כי שילוב אנרגיות מתחדשות בהיקפים גדולים במשק החשמל כרוך בעליית מחירים.

 

"תעריף החשמל הוא זול, זול מדי. אנחנו בעידן של אנרגיות ירוקות שבו תם עידן החשמל הזול. המצב הזה, שבו החשמל מסובסד, הוא בלתי אפשרי ובלתי נסבל. לא נוכל להמשיך ולפתח את משק החשמל אלא אם נתחזק פיננסית", אמר רון טל.

 

"לבדוק את טענות היזמים בנושא הגז הטבעי"

בדבריו התמקד גבאי בנושא המרכזי של הוועידה - הגז הטבעי. הוא התייחס לויכוח על יישום מסקנות ועדת ששינסקי ולמצב במזרח התיכון. לדבריו, היזמים מצפים מהממשלה להידברות על החסמים העומדים בפניהם בפיתוח משק הגז, ואומרים שצריך לעשות הכל כדי שהגז יתחיל לזרום בשנת 2013.

 

"אלה טענות שצריך לבדוק אותן ולחשוב עליהן", אמר גבאי, "צריך לשאול את עצמנו האם 2013 היא באמת התאריך המכריע, האם ניתן לרכוש גז מספקים נוספים (גז שמיוצר באירופה - ת.ג), ובהנחה שאין לנו את הגז המצרי ואנחנו תלויים לגמרי בספק אחד (חברת דלק ונובל אנרג'י -ת.ג) - מה זה אומר מבחינת הגבלים עסקיים?

 

"כשיזמים מדברים על חסמים הם מתכוונים להגיד, שהממשלה צריכה להתפשר איתם והם לא רוצים שזה יישמע כמו קשר בין הון לשלטון", הוסיף גבאי, "חשוב להידבר, אבל צריך לבדוק אם יש סיבה לדבר מחדש על מה שכבר נקבע בחקיקה, והאם יש איום כה גדול על משק האנרגיה שמצריך שינוי של חקיקה

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
אייל גבאי
צילום: אלכס קולומויסקי
פאנלים סולאריים
צילום: יוסי דס סנטוס
מומלצים