שתף קטע נבחר

הירי בנהריה: נקמה אישית, בלי קשר לאח השוטר

במשטרה טוענים שפענחו את ניסיון הרצח של זוהר חדד: תושב העיר ניסה לנקום על תלונה נגד אביו. כעת מחפשים אחריו

התפתחות בחקירת ירי לעבר זוהר חדד, אחיו של השוטר אלדד חדד, ביום חמישי האחרון במועדון נוער בנהריה. במשטרה טוענים שפענחו את התקרית, ומעריכים כעת שמדובר בירי על רקע של נקמה אישית בחדד, בלי קשר לאחיו. הם מגדירים את החשוד בניסיון רצח - עבריין נמלט.

 

חקירת היחידה המרכזית של מרחב גליל ושוטרי תחנת נהריה, מעלה שהירי כנראה לא היה נקמה מכיונו של מיכאל מור,

 העבריין שאלדד חדד וחבריו נשלחו לכלא אחרי שהניחו מטען חבלה תחת רכבו.

 

גורם בכיר במרחב גליל אמר ל-ynet על ההתפתחות: "אנו מתמקדים בחיפוש אחר תושב נהריה, איציק בנאשוילי, בן 31, שעל פי מספר עדויות שהוצלבו יחד עם זו שנגבתה מחדד, מסתמן כחשוד העיקרי בירי. מאז יום חמישי הוא אינו נמצא בביתו ומוגדר מבחינתנו כעבריין נמלט, לו אנו מייחסים ניסיון לרצוח את זוהר חדד על רקע נקמה אישית".

 

מהחקירה עולה עד כי לפני כשנה הגיש חדד, צלם עיתונות, תלונה נגד אביו של בנאשוילי, והדבר הוביל לפתיחת הליך משפטי בסיומו הופעל עונש מאסר על תנאי בן חמישה נגד האב. "להערכתנו, ביקש הבן לנצל הזדמנות שנקרתה בפניו לנקום בחדד על המעשה", אמרו במשטרה.

 

הגורם המשטרתי ציין כי למרות ההתפתחות, לא נשללים באופן מוחלט כיווני חקירה נוספים ובהם הכיוון המייחס את אירוע הירי לאנשיו של מיכאל מור, שנעצר בסוף השבוע שעבר בגין חשד לסחיטה באיומים של איש עסקים בנהריה. בסוף השבוע תוגברה האבטחה על בני משפחות השוטרים.

 

חדד המשיך בסוף השבוע לנקוב בשמות גורמים שעומדים מאחורי הירי,

 והביע תקווה כי המשטרה תאיץ את החקירה ותגיע למי שעומד מאחורי האירוע. הירי התרחש בחדרו במועדון, סמוך מאוד לחדר שבו התקיים באותה שעה שיעור מחשבים בהשתתפות כמה עשרות בני נוער, תושבי השכונה.

 

מצבו של חדד, שאושפז בתום ניתוח בירכו, כבר מוגדר קל. לאחר השלמת הטיפול הרפואי בו בבית החולים בנהריה, הוא צפוי להתחיל בהליך שיקום שיימשך מספר שבועות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתנ"ס בנהריה
צילום: אבישג שאר ישוב
מומלצים