שתף קטע נבחר

ליצמן: שירות בריאות התלמיד ימשיך להיות מופרט

כולם בעד חזרת השירות לבריאות התלמיד לידי משרד הבריאות אולם הערב מודיע ליצמן - הדבר אינו אפשרי, אפקח ביתר שאת על תפקוד חברת נטלי, שמפעילה את השירות

הסכמה מקיר לקיר במליאת הכנסת בצורך לשנות את השיטה כך שמערכת הבריאות בבתי הספר תוחזר לשרות הציבורי, אולם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן אומר שהאוצר מתנגד להקצות תקנים ויש לו מחויבות לחוזה שנחתם עם חברת נטלי. הכנסת החליטה הערב (ד') להעביר את המשך הדיון בנושא לוועדת העבודה והרווחה.

 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן: "אני נגד הפרטה של מערך הבריאות לתלמיד בבתי הספר. נלחמתי על זה בוועדת הכספים יחד עם שלי יחימוביץ ויחד עם חיים אורון, אבל נתקבלה החלטה. בג"צ לא פסל את ההחלטה כולה. לצערי לא עשו את זה אז. חברת נטלי נבחרה למלא את התפקיד. צריך להכיר את הבעיות היום, יש מחסור גדול באחיות. המחשב האישי שלי מחובר לחברת נטלי כדי לעקוב היכן יש טיפול והיכן אין. הודעתי להם שכל יום רביעי הם יהיו אצלי. היום חידשתי שהם מחויבים להעביר דו"ח יומי בכתב אלינו, במה עמדו. כמו כן קבענו לוח זמנים עד סוף השנה בנושאים המחויבים להיות מטופלים על ידם, כמו הוספת כמה מאות אחיות על חשבון החברה.

 

צריך לתת עוד מאות תקנים שחסרים, והאוצר עומד כמו ברזל, לא לתת לי את התקנים החסרים. עכשיו להחסיר את המצב לקדמותו צריך מאות תקנים ואין לי אחד. לשקר לכם ולהגיד לכם שאפשר לשנות את זה עכשיו, לא אעשה זאת. אני אשמח אם הממשלה תחליט אחרת. כרגע אין את זה. זה המצב לצערי. מה שאני יכול לעשות כרע, זה להפיק מכרז חדש לקראת סוף השנה. כמו כן לעקוב אחרי מה שקורה – כדי לתקן את המצב. לאוצר יש שיטה של הפרטות – וההפרטות לא תמיד טובות".

 

ח"כ אורלי לוי אבקסיסאמרה בדיון: "איזו קטסטרופה צריכה ליפול על הילדים שלנו – כדי לשנות את המצב ולהחזירו למציאות הקודמת". ח"כ דב חנין אמר: אתמול שמעתי שנתנו לילדים בכיתה ח' על ידי חברת נטלי חיסון של ילדי כיתה א'. ח"כ שלי יחימוביץ אמרה: "כמה מאות אלפי מילים הושחתו בנושא הזה – ודבר לא נעשה. המצב הזה חייב לחזור לקדמותו, כדי לחזור ולהיות מדינה מובילה בנושא בריאות ילדינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"משרד האוצר לא מאפשר". ליצמן
צילום: גיל יוחנן
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים