שתף קטע נבחר

אודי ורות פוגל ושלושת ילדיהם נטבחו בשנתם

בני הזוג נרצחו בפיגוע בביתם באיתמר יחד עם יואב (11), אלעד (4) והדס (3 חודשים). הבת שחזרה ראתה את הזוועה ומצאה שניים מאחיה בחיים. הסב חיים סיפר: "ראינו את זירת הרצח המתועב. חזרנו הביתה עם שלושת הילדים שנותרו בחיים"

חמשת בני משפחת פוגל, שנרצחו בפיגוע באיתמר, הם: האב אודי (36) האם רות (35) והילדים יואב (11), אלעד (4) והדס (שלושה חודשים). כך הותר הערב לפרסום (שבת). שלושת הילדים שניצלו מהתופת הם תמר (12), רועי (8) וישי (2.5). הם הועברו לבית הסבא והסבתא בנווה צוף. ההלוויה של חמשת בני המשפחה תיערך מחר בשעה 13:30 בהר המנוחות בירושלים. הספדים יינשאו בגבעת שאול.

 

טבח המשפחה - הכתבות האחרונות ב-ynet:

 

הסב חיים והסבתא צילה פולג קיבלו את ההודעה המרה על הירצחות בנם אודי ושלושת נכדיהם אמש בשעת לילה מאוחרת. לאחר התארגנות קלה והתייעצות עם רב מקומי נסעו בעזרתו של נהג דרוזי לזירת הרצח באיתמר.

 "ראינו את זירת הרצח המתועב. חזרנו הביתה עם שלושת הילדים שנותרו בחיים", סיפר הסב חיים פוגל, שמתגורר בנווה צוף שבגזרת בנימין.

 

הוא סיפר גם על שיחת הטלפון האחרונה עם בנו. "אודי שוחח איתי ועם צילה רעייתי וגם עם מתן ומיכל אחיו ואחותו. רק במוצאי השבת שעברה היינו אצלם באיתמר והשתתפנו במלווה מלכה, לרגל ערב ראש חודש אדר".

 

בני המשפחה גרו בעבר בגוש קטיף ולאחר ההתנתקות התמקמו באריאל. לאחרונה עברו לאיתמר, שם בנו בית. "הוא היה איש תורה, מחנך ורב בישיבה באיתמר", אמר יו"ר ועד מתיישבי בנימין, איציק שדמי, ידיד המשפחה, שדיבר עם עיתונאים בנווה צוף.

 

"מדובר במשפחה יקרה ומוכרת לכולנו", הוא הוסיף. "הם נמצאים כאן בנווה צוף מעל ל-30 שנה והיו מהמייסדים של הישוב. הילדים כולם חונכו בעוצמה יהודית וישראלית. אודי גורש עם משפחתו מנצרים שבגוש קטיף ולאחר שביתו נחרב הוא לא אמר נואש, הגיעו עם משפחתו לאריאל ובשמונת החודשים האחרונים בנה את ביתו מחדש באיתמר. התחושה היא נוראה ואיומה".

 

איך מרגישים ילדים שראו את גופות ההורים?

שלושת הילדים שניצלו מהמחבלים קיבלו סיוע מעובדים סוציאליים. גורמי הרווחה סיפרו הערב כי "הילדים בטראומה. הבת ראתה מה היה ושני הקטנים היו בחדר השני ולא ראו את האירוע".


כתמי דם על הרצפה. בית המשפחה אחרי הרצח

  

שדמי, שביקר את המשפחה בנווה צוף, סיפר על תחושותיהם של הילדים תמר, רועי וישי, שנותרו בחיים: "אתם יכולים לתאר לעצמכם איך ילדה בת 12, ילד בן 8 ותינוק קטן חשים לאחר שהם מוצאים את הוריהם במצב זוועתי כזה שאני לא רוצה לחזור עליו. כל אחד יכול לתאר לעצמו מה אומר המראה של טבח משפחה שלמה בשנתה בסכינים. השתדלנו מאוד להגן על המשפחה".

 

ועדת החריגים של עובדי הרווחה השובתים אישרה מיד לטפל במקרה, שהוגדר "דיני נפשות". לאורך היום שוחחו עובדים סוציאליים, יחד עם פסיכולוגים ומחנכים עם כל ילדי איתמר, לפי קבוצות הגיל מילדי הגם ועד לתיכון. כמו כן נעשו ביקורי בית ושיחות עם מבוגרים.

 כל זאת במטרה לסייע לאנשים לעבד את תחושותיהם ולנסות לאתר מקרים של אנשים שקשה להם להתמודד, ביישוב שעבר כל כך הרבה פיגועים. הילדים העלו שאלות רבות ושיתפו בחרדות. ליווי התושבים והשיחות יימשכו גם מחר. 

 

הערב, התקשר גם ראש הממשלה בנימין נתניהו לחיים פוגל. "לא ניתן להגדיר במילים את הזוועה שהתרחשה", אמר לו. "זהו טבח בדם קר של ילדים והורים חפים מפשע. אני וכל עם ישראל מחבקים אותך ואת שלושת נכדיך ששרדו את התופת ומבטיח לעשות כל שבידינו לסייע לכם ברגעים הנוראיים האלה. אני מתכוון לעקוב אחר הנושא באופן אישי ואתה יכול לפנות אליי בכל דבר. אני מבטיח של נשקוט ולא ננוח עד לחשיפת הרוצחים ותפיסתם".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו מיטל יסעור בית-אור, עומרי אפרים ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדס, בת שלושה חודשים
האב אודי פוגל, בן 36
אלעד פוגל, בן 4
יואב פוגל, בן 11
רות פוגל, בת 35
מומלצים