שתף קטע נבחר

למי מועילים האידיוטים משמאל?

הפיגוע באיתמר ממחיש את חשיבות הגדר, וכעת נותר לאיש השמאל העולמי לברר את עמדתו: האם הוא "אידיוט מועיל", כפי שכינה לנין את מי שמשתמשים בהם לקידום אידיאולוגיה, או אנטישמי המנפנף בעוולות "העם הנבחר"

שלום לך איש שמאל עולמי,

 

כמעט מדי יום מתבשרים אזרחי ישראל על יותר ויותר גילויי עוינות מצדך כלפינו. חדשות לבקרים אנו מתבשרים על חרמות שונים שמטילים ארגונים על תוצרת ישראלית, על ביטול אירועי תרבות בישראל ואף נסיונות להחרים את האקדמיה הישראלית.

 

 

הנה רק השבוע צפיתי בסולן פינק פלויד, רוג'ר ווטרס, קורא לחרם על ישראל. טיעוניו היו בליל של האשמות מביכות, ממיטב הכזבים של תעמולת אל-ג'זירה. בולטת שביניהן, הייתה הצגת ישראל כ"מדינת אפרטהייד" גזענית, כזו המקימה חומת הפרדה בין הערבים ליהודים. עכשיו בוא תשמע מה התרחש בשבת. כמה מחבלים חדרו ליישוב איתמר - שאינו

נמצא בתחומי הגדר המגינה עליו. הם שחטו חמישה מבני המשפחה בסכינים, כולל ילד בן 11, ילד קטן בן 4 ותינוקת בת שלושה חודשים.

 

ברצועת עזה חגגו את הטבח, כך שלא מדובר בטירוף של בודדים. אלו אותם פלסטינים שחגגו את אלפי הנספים בבנייני התאומים. אלו הם העומדים בכיכרות בטהרן, בדמשק, בביירות ואפילו באסטנבול וצועקים "מוות לישראל". "ישראל", מסתבר, יכולה להיות גם תינוקת.

 

אתה מארגן פעולות הסברה שיציגו את ישראל כמדינת אפרטהייד. אז בוא נשאיר רגע את האידיאולוגיה, ונדבר רק במספרים. לפני בניית הגדר, התבצעו בתחומי ישראל פעולות זוועה מכוונות מראש נגד אזרחים. רק בשנת 2002 נטבחו 189 ישראלים ב-53 פעולות טרור. ככל שהתרחבה הגדר, הצטמצמו פעולות האיבה, עד שב-2009 הן עמדו על אפס. עד כאן מספרים.

 

מסקנותיי, הנשענות רק על הנתונים שהוצגו, הן פשוטות: יש גדר - אין מעשי טבח. אין גדר - מאות אזרחים נטבחים. אם כך - המעוניין להסיר את הגדר תומך בטבח ישראלים. מדוע תומך אתה, איש השמאל, הלכה למעשה במעשי טבח?

 

אידיוטים

שאל את עצמך: מדוע אתה משווה בין טבח אזרחים בכוונה תחילה, לבין פגיעה בשוגג באזרחים, שמאחורי גבם מסתתרים משגרי קטיושות ומתאבדים? קיימות שתי תשובות אפשריות.

 

התשובה הראשונה, עמיתי מהשמאל, שאתה פשוט אידיוט. אל תעלב ידידי, אינך סתם אידיוט. אתה אידיוט מהסוג שכינה לנין "אידיוט מועיל". למה הכוונה? פשוט משתמשים בך. אתה מנוצל בידי האיסלאם העולמי כדי לחסל מדינה דמוקרטית. הרי לא תוכל לחיות ולו חמש דקות באלטרנטיבה שהם מכינים לך. אם אתה רוצה, תוכל לבדוק אצלם את מצב חופש הביטוי, רדיפת הנוצרים, סקילת הנשים ותליית ההומוסקסואלים.

 

מן הסתם סבור אתה שהינך מבקר את מדינת ישראל בצורה לגיטימית. אבל כאן אתה קצת משקר לעצמך. אין מדינה מאוימת כישראל, המוקפת אוקיאנוס של מליארדים הקוראים להשמדתה. שכניה, שהבינו כי לא יוכלו לנצחה בשדה הקרב, פשוט משתמשים בך: הם יורים קטיושות אל תוך גני הילדים שלנו מאוחרי גבך, זה הקורא לחרם וזועק "אפרטהייד".

 

אנטישמיות

האפשרות השנייה והפחות מחמיאה מהיותך "אידיוט מועיל", היא שאתה סתם אנטישמי. האם יש לך דרך אחרת להסביר את האובסיסביות שלך לגבי ישראל? האם אתה מוחה באותה נחישות כלפי סין, איראן, סוריה, ונצואלה או צפון קוריאה? הפעילות נגד מדינת היהודים בלתי-פרופורציונלית בדרך שאינה ניתנת להסבר. גם אני מודה שהיהודים הם עם מעצבן במיוחד. אבל איננו נוהגים להתפוצץ באוטובוסים כנקמה, אפילו לא בגרמניה. מקסימום להתווכח אתך עד שתמות משעמום.

 

אולי אתה סבור שתוכל לנקות את מצפונך בשל רדיפות היהודים ובשל השואה, אם רק תוכיח שאנו גרועים ממך. אולי העובדה שהיהודים המעצבנים, לפחות על פי

הסיפור התנ"כי, הם שהביאו לעולם את המוסר עליו נשענים האיסלאם והנצרות, היא המוציאה אותך מדעתך. אולי כי מישהו מיתג אותנו כ"עם הנבחר", אתה מעוניין לנפנף בעוולות שלנו. כך או כך, אין בכוונתי לצעוד שוב אל תאי הגזים רק בשל סיפור בן 3,000 שנה.

 

אגב, נחש מי היעד הבא להשמדה? האם באמת אינך יודע? גש והסתכל בראי. בבריסל, בפריז, בלונדון, במאלמו – בקרוב תהיה זן נכחד הנלחם על נפשו תחת חוקי השריעה. ואם כבר אתה עומד מול המראה, התבונן בעצמך ואמור: "עכשיו, אחרי שקראתי, איני עוד 'אידיוט מועיל'. הנני אנטישמי המסייע בפועל לרצח יהודים". נראה לך מוגזם? ייתכן. אבל במבחן התוצאה, זה בדיוק מה שאתה עושה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכניסה לאיתמר
צילום: ג'ורג' גינסברג
ווטרס ליד גדר ההפרדה
צילום: AP
מומלצים