שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה את תוכנית הנדל"ן של נתניהו

שרי הממשלה הצביעו בעד תוכנית החירום שהציגו בשבוע שעבר ראש הממשלה, שר השיכון ושר הפנים. במסגרת התוכנית יובאו לאישור מהיר תוכניות להקמת כ-50 אלף יחידות דיור בתוך 18 חודשים. נתניהו: "כביש עוקף בירוקרטיה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בשיתוף עם שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס ושר הפנים אלי ישי, הביא היום (א') לאישור הממשלה את תוכנית החירום להאצת הבנייה למגורים. מטרתה להגדיל באופן משמעותי את היצע הבנייה למגורים ולעצור את עליית מחירי הדיור.

 

על מנת לזרז את הליכי הבנייה יוקמו בחקיקה ועדות דיור לאומיות (וד"ל) שמטרתן לעקוף את הבירוקרטיה של ועדות התכנון ולקדם את התוכניות בזריזות, זאת לתקופה של 18 חודשים.

 

עד לאישור החקיקה יוקמו מיידית ועדות נוספות לצד הוועדות המחוזיות הקיימות שיעסקו אך ורק בקידום תוכניות ממשלתיות.

 

תוכניות בנייה אשר נמצאות בהליכי אישור יקבלו סימון המייחד אותן כ"תוכניות להאצת הבנייה". רשימה של כ- 50 אלף דירות תתחדש באופן שוטף.

 

"כל שנה נוצר פער של עשרת אלפים דירות"

כאשר תוכנית אחת תצא מהרשימה, בשל אישור או בשל הקפאתה או ביטולה, תצורף לרשימה תוכנית אחרת במקומה. את רשימת התוכניות תקבע הממשלה על פי קריטריונים שייקבעו מראש על ידי משרד השיכון ומנהל מקרקעי ישראל.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בפתח ישיבת הממשלה שישראל מפגרת בתחום התכנון והבנייה. "כל שנה נוצר פער של עשרת אלפים דירות, לאורך עשור זה פיגור של עשרות אלפי דירות - והפער הזה פוגע בצעירים, בזוגות צעירים, בחיילים משוחררים, שידם אינה משגת כדי לממן את המחיר הגואה של הדירות, כי אין מספיק דירות", אמר. 

 

לדבריו, "בתהליך הרגיל לא נוכל לסגור את הפער הזה. כאן אנחנו מביאים כביש עוקף בירוקרטיה שיכול לאפשר לנו במשך 18 חודש, או פחות, להכין מלאי של 50 אלף דירות לפחות ואולי הרבה יותר, על מנת להקל על מצוקת הדיור במדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין נתניהו בישיבת הממשלה
צילום: רויטרס
מומלצים