שתף קטע נבחר

צילום: AP

תיעוד בלעדי: צבא יפן מחפש גופות בין ההריסות

שליח ynet ו"ידיעות אחרונות" יצא עם המצלמה ותיעד את פעולות החיפוש של החיילים היפנים בריקוזן-טקאטה. הם הולכים בקו ישר בין ההריסות, ויודעים את הנורא מכל: חמישה ימים אחרי הצונאמי הם כבר לא מחפשים ניצולים, אלא גופות ועוד גופות

מאמצים לאתר גופות בעיירה הציורית שנמחקה מעל פני האדמה: רעש האדמה העוצמתי שפגע ביפן לא הותיר סיכוי לעיירת החוף הציורית ריקוזן-טקאטה. הנחשול הענק שפגע בה הגיע לגובה של יותר מעשרה מטרים וקבר תחתיו, לפי ההערכות, עשרת אלפים תושבים. שליח ynet ו"ידיעות אחרונות" ליפן הצטרף למאמצי החיפוש של חיילי הצבא היפני, שיצאו למסע בין ההריסות. הסיכוי למצוא ניצולים חיים שואף לאפס.

 

לפני הצונאמי התגוררו בעיירת החוף הציורית כ-27 אלף בני אדם. רק כמה מבנים גדולים במיוחד, כמו בניין העירייה, הצליחו לשרוד את הצונאמי. הרעש היחיד שמפר עתה את דממת המוות במקום הזה הוא שקשוק הגלגלים של הכלים ההנדסיים הכבדים המפנים את השברים.  

 

על סף אסון גרעיני ביפן - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 • הישרדות ביפן: "נאבקתי בזרם, בתי נסחפה"
 • אחמדינג'אד מרגיע: "הכורים אצלנו טובים מביפן"
 • התושבים אוגרים מזון: "לא מספרים לנו אמת"
 • ר"מ יפן שלח SMS לאזרחים: "חיסכו בחשמל"

  עדכונים שוטפים גם בעמוד הפייסבוק של ynet

   

  ריקוזן-טקאטה היתה פעם עיירת חוף קטנה וציורית, מוקפת בשדות אורז ומטעים של אגסים. כעת, החיילים היפנים עוברים בין אלפי הרסיסים שנותרו מהבתים ונעזרים במקלות כדי לנסות לאתר גופות. הסיכוי לאתר ניצולים חיים לאחר שישה ימים שואף לאפס. 

   

  הבוקר חידשו עובדי כורי הגרעין בפוקושימה את המאמצים להשתלט על הדליפה הרדיואקטיבית. לפנות בוקר נאלצו אנשי הצוות המיוחד שנשארו במתחם האטומי להתפנות מהמקום למשך כשעה בעקבות עלייה בחדה ברמת הקרינה המסוכנת. גם הלילה דווח על שריפות בשניים מהכורים,

  ועשן נראה מיתמר מהמתחם. בהמשך שבו העובדים למתחם.

   

  גורמים רשמיים אמרו כי הרשויות מתכוונות להשתמש במסוקים וכבאיות כדי להתיז מים בניסיון נואש למנוע דליפות נוספות של חומרים רדיואקטיביים ולצנן את הכורים. הלילה דווח כי להבות חדשות פרצו בכור מספר 4, וכי הסיבה לכך היא שהשריפה שהתחוללה בכור אתמול לא כובתה לגמרי. בהמשך נמסרו דיווחים סותרים, שלפי חלקם הושגה שליטה על האש ולפי אחרים כלל לא ידוע על שריפה המשתוללת במקום.

   

  Read this article in English


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  העיירה הציורית נמחקה
  צילום: רויטרס
  הסיכוי למצוא ניצולים שואף לאפס
  צילום: Getty images imagbank
  מומלצים