שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בני ברק נושאת עיניה לשמיים - אל המגדלים

  בבירת הציבור החרדי יוצא לדרך פרויקט מתחם עסקי שישתרע על פני 200 דונם ויכלול 15 מגדלים. "בני ברק צריכה מקומות עתירי הארנונה", אומר ראש העירייה הרב אשר יעקב. "כשיש לך כסף אתה יכול להשקיע בתושבים". צעירה שעובדת בעיר מתארת: "זה לעבור את הכביש ולהיות בעולם אחר. קצת מוזר"

   

  בימים אלה נבנה בבני ברק מתחם B.B.C שישתרע על פני 200 דונם ויכלול 15 מגדלים שיהוו מקום עבודה לאלפי עובדים. "עיר צריכה את המנוף הכלכלי שלה", מסביר ראש העירייה הרב אשר יעקב. "ועיר כמו בני ברק שהיא צפופה מאוד ולא עתירת שטח, אנחנו בסך הכל 7,000 דונם על 167 אלף תושבים, צריכה את המקומות האלה עתירי הארנונה. כשיש לך כסף אתה יכול להשקיע בתושבים שלך".

   

  בכנס מיוחד לכבוד הפרויקט אמר בשבוע שעבר שר האוצר יובל שטייניץ: "אנחנו חייבים, בין השאר, לעודד השתלבות של חרדים בכלכלת ישראל". נגיד בנק ישראל סטנלי פישר הוסיף כי "השם עוזר לאלו שעוזרים לעצמם ובזה בני ברק לוקחת את הגורל הכלכלי שלה בידיים".

   

  דינה גנטמן, צעירה שעובדת בבני ברק, מספרת על התחושות. "זה קצת לעבור את הכביש ואז ולהיות בעולם אחר לגמרי", היא אומרת. "בהתחלה אתה מרגיש שאתה נמצא בסוג של היי טק, של אוכלוסיה, של אנשים, ופתאום אתה עובר את הכביש ואז אתה רואה את הדתיים החרדים והבניינים הישנים. זה קצת מוזר".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים