שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איום? "אתבע מישראל חצי מיליארד על ההקפאה"
  אחד מבעלי המניות של חברת נאות הפסגה הקורסת, מאיים לתבוע מהמדינה 500 מיליון שקל בגלל הפסדים שנגרמו לו כתוצאה מהקפאת פרויקט הבנייה קריית ספר במודיעין עילית

  המשקיע רוברט פקטור, אחד מבעלי המניות של חברת נאות הפסגה, מתכוון לתבוע מהדינה פיצויים של חצי מיליארד שקל בגלל הקפאת פרויקט הבנייה קריית ספר במודיעין עילית. העומד בראש לשכת ישראל-גרמניה בפרלמנט הגרמני, אמר למקורביו כי הוא "הוא רותח מזעם על המדינה שכל חייו השקיע בה", וכי הוא שוקל אם להשקיע בישראל בעתיד.

   

  לטענתו, בגלל החלטת הממשלה להקפיא את הבנייה מעבר לקו הירוק נגרמו לו נזקים רבים, והסכום של חצי מיליארד שקל כולל גם נזקים עתידיים. בשכונה תוכננו 2,300 דירות. עד כה נמכרו 540 יחידות ורובן אוכלסו, אך בגלל מדיניות הממשלה להקפאת הבנייה בשטחים, ספג הפרויקט הפסדים כבדים.

   

  השבוע נודע, כי חברת הבנייה נאות הפסגה, הבונה שכונה לציבור החרדי במודיעין עילית, קורסת ו-170 רוכשי דירות צפויים להיפגע. את הדברים מסר ל"ממון" מנכ"ל החברה המתפטר, אמיר זקן, שטען כי לחברה יש חובות של 100 מיליון שקל.

   

  בחברת נאות הפסגה זועמים על פלישתן של עשרות משפחות לדירות הנמצאות בשלבי בנייה מתקדמים, ומסכנות חייהם. בחברה התריעו בפני העירייה, אך זו לטענתם הבטיחה בניית רמפה לדיירים לכניסה קלה יותר לשלדי הבניינים. מהעיריה לא התקבלה תגובה.

   

  אתמול (ד') הוציא בית המשפט המחוזי בירושלים צו כינוס זמני לנכסים בבעלות חברת הנדל"ן נאות הפסגה מודיעין עילית. הצו הוצא לבקשת בנק ירושלים שביקש למנות את עו"ד חגי אולמן לכונס זמני.

   

  לטענת הבנק, בימים האחרונים הודיעה החברה על הפסקת פעילותה, מנכ"ל החברה ומנהליה התפטרו ובעלי המניות הודיעו על הפסקת מימון החברה ונושים עיקריים העמידו את חובה של החברה לפירעון מיידי.

   

  הבנק טען, עוד באמצעות משרד עו"ד יהודה רוה, כי עקב הפרסומים אודות מצבה של החברה פלשו רוכשי דירות לפרויקט באופן שמחייב פעולות מיידיות לפינוי הפולשים והסרת הסיכון המיידי. בית המשפט הוציא צו כינוס ארעי עד לדיון במעמד הצדדים.

   

  השתתפו בהכנת הכתבה: עופר פטרסבורג וליטל דוברוביצקי.  הכתבה פורסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים