שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

הורי ההרוגה בפיגוע: "הרוסים מהאובדן הפתאומי"

הורי האזרחית הבריטית מרי גרדנר, שנהרגה בפיגוע בירושלים, נותרו המומים ממותה הפתאומי. "היא הייתה אהובה על כולם", סיפרו. חבריה מישראל סיפרו: "היא נהנתה מאוד בירושלים. היא לא הבינה עד שהגיעה לכאן עד כמה הייתה בודדה"

"אנחנו הרוסים מהאובדן הפתאומי של בתנו, באופן כל כך טרגי ובלתי צפוי" - כך אמרו היום (ו') הוריה של מרי ג'יין גרדנר, אזרחית בריטניה שנהרגה לפני יומיים בפיגוע בירושלים. "מרי הייתה אהובה על כל מי שהכיר אותה", הוסיפו ההורים הקשישים, ג'ן וטוני, לעיתון גרדיאן. "אנחנו גאים בה ובכל הישגיה. היא הייתה בן אדם מיוחד מאוד. בורכנו בכך שקיבלנו אותה לחיינו".

 

גרדנר, הבכורה מבין חמישה אחים, נולדה בניירובי, בירת קניה, ובנעוריה עברה לבריטניה. במשך 20 השנים האחרונות היא שהתה בכפר מרוחק בטוגו, כחלק מעבודתה בתרגום התנ"ך. בנוסף לימדה גרדנר את תושבי הכפר ספרות ומתמטיקה.

 

"אין לי מילים לתאר עד כמה הערכנו אותה כאן", אמר אחד ממעסיקיה של גרדנר בטוגו, אדי ארתור. "היא הייתה אישה אמיצה ואינטיליגנטית, שאפתנית ומשקיעה. היא התמידה עם פרויקט התרגום במשך 20 שנה בתנאים שרחוקים מלהיות נוחים, והייתה מסורה לעבודתה בצורה מדהימה. היא תחסר לנו מאוד".

 

גרדנר הגיעה לירושלים בינואר האחרון כדי ללמוד עברית. מנהל "בית תרגומי התנ"ך", האלוור רונינג, סיפר כי היא נהנתה מאוד משהותה בירושלים. "היא סיפרה לנו כי עד שהגיעה הנה, היא לא הבינה עד כמה בודדה ומבודדת היא

הייתה בכפר המרוחק בו חיה במשך שנים, כשהיא האירופאית היחידה בסביבה", אמר.

 

"הייתה לה אהבה גדולה לטבע", הוסיף רונינג. "אנחנו מסתכלים על תמונות שלה, כורעת על ברכיה, מנסה להשיג את התמונה הטובה ביותר של פרח שעניין אותה בדרך. היא אהבה לטייל ברגל, וחברתה סיפרה איך כשטיילו ביחד בארץ תמיד רצתה להמשיך ולהתקדם לגבעה הבאה, גם כשלא היה שביל ברור לצעוד בו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תמיד רצתה להתקדם לפסגה הבאה". מרי ג'יין גרדנדר
זירת הפיגוע בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים