שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עמיר בניון בשיר נגד שרת התרבות
  הזמר הוציא את השיר "הכל חרטא", ושלח אותו לשרה לבנת בתוספת מכתב, שם הסביר שהשיר נכתב כדי להזכיר "את ההבטחות ואת המציאות שאחרי". מלשכת השרה נמסר: "השרה מצטרפת להמלצה שלא לקחת את מילותיו יותר מדי ברצינות"

  לפני פחות משבועיים פרסם עמיר בניון שיר בשם "סיפורו של 'אני אוהב אותך'", בו הוא מתייחס לסערה התקשורתית שיצר יהורם גאון בהתבטאותו נגד המוזיקה המזרחית. היום, בניון מעלה עניין נוסף לדיון ציבורי בשיר חדש שלו, שנקרא "הכל חרטא". כאן תוכלו להאזין לשיר.

   

  האזינו לשיר: עמיר בניון שר "הכל חרטא"

   

  לפני שהעלה אותו לרשת, החליט בניון להעביר את השיר אל שרת התרבות לימור לבנת. על פי הזמר, "הכל חרטא" נכתב, בין היתר, בעקבות הבטחות השרה

  ליוצרים, בנוגע לשקיפות שהם דורשים בארגון אקו"ם ולמאבקם הוותיק בפדרציה לתקליטים. אחותו, חן בניון, שלחה לשרה את השיר, עם מכתב בו כתב הזמר: "מה שלומך? החלטתי להעביר אלייך שיר שכתבתי רק בכדי להזכיר לך את ההבטחות ואת המציאות אחרי. באהבה, עמיר בניון".

   

  השיר יצא לרשת עם הודעה לעיתונות בה כתבו נציגיו של בניון: "השיר מדבר על כך שהכל חרטא, כולל עמיר עצמו, כולל היחס הרציני מדי לשירים, כולל היחס של עמיר לעצמו, כולל היחס של התקשורת למצב התרבות. השיר כמובן לא בא לחנך אף אחד, אלא רק להציב מראה מחויכת אל מול החיים".

   

  בשיר, שנכתב והולחן על ידי בניון, הוא שר: "רציתי להנחית פצצה אחלה, צעקה אחרונה מכל הצעקות האחרונות בזמן האחרון, ממש אחלה, האם זכרת איך לא זכרת, אם זכרת, זכרת יש מצב שזה חרטא".

   

  דוברהּ של השרה לימור לבנת מסר בשמה כי "השרה מעולם לא נתנה הבטחות הנוגעות לפעילות אקו"ם והפדרציה לתקליטים, וממילא אין זה מסמכותה להתערב בנושאים אלה.

   

  "השרה לבנת מבינה שעמיר בניון זקוק ליחסי ציבור לשירו החדש, וכיוון שהיא מאוד מעריכה את עבודתו, היא אפילו מוכנה לסייע לו בכך. השיר נכתב באווירה פורימית והשרה מתייחסת אליו בחיוך ומצטרפת להמלצתו של הזמר עצמו שלא לקחת את מילותיו יותר מדי ברצינות. בכל מקרה, השרה לבנת מוכנה תמיד לסייע בכל נושא הקשור לקידום התרבות והמוזיקה בישראל".

   

  אחותו של עמיר, חן, אמרה ל-ynet: "שלחתי מכתב בשם אחי עמיר לשרה עם שיר וקומוניקט, הדברים הם אישיים ביניהם ואין לי מושג איך הם הגיעו לתקשורת".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בניון. הבטחות מול מציאות
  צילום: צביקה טישלר
  7 לילות
  מומלצים