שתף קטע נבחר
צילום: index open

המשפחה באה בחג? זה הזמן לצבוע את הסלון

הרצון לארח את המשפחה בסלון יפה ומהודר בלי לקרוע את הכיס, הופך את צביעת הבית לשיפוץ פופולרי לפני החגים. מה צריך לקנות אם עושים זאת לבד, מה ההבדל בין צבע זול ליקר וכמה עולה לחסוך את כאב הראש ולפנות לבעל מקצוע?

ענף השיפוצים תופס תאוצה לפני החגים - על פי ההערכות, חלה עלייה של 20% בעבודת השיפוצים בתקופה זו, ככל הנראה משום הרצון לארח את המשפחה בסלון נקי, יפה ומהודר. השיפוץ הנפוץ ביותר בתקופה זו הוא צביעת הבית, מאחר שמדובר בפתרון מהיר וזול.

 

כאשר צובעים את הדירה לבד, ההוצאות מסתכמות בחומרים. לפני שניגשים לצביעה, יש לכסות את הרהיטים בניילון ולסגור אותו בנייר דבק כדי שהאבק לא יכנס. עלות גליל ניילון גדול עומדת על 120 שקל, שמספיקים לכיסוי דירה שלמה. עלות נייר דבק ליחידה היא 6 שקלים.  

 

בנוסף חשוב להקפיד לבדוק, שתשתית הקיר טובה ולא מתקלפת. אין לצבוע על תשתית רעועה במקרה כזה חשוב להוריד את התשתית הרעועה בעזרת שפכטל ולהחליק את התשתית החדשה בעזרת חומרי מילוי והחלקה. 

 

יש לעשות זאת באמצעות מריחה עדינה על גבי הקיר עם מלג' או מרית, לחכות שיתייבש, ואחר כך ללטש את הקיר עם נייר זכוכית עד שמקבל מראה ישר, אטום ונקי. לתיקון סתימות ותיקונים קלים יש להשתמש בחומר החלקה, שעלותו בין 25 שקל ל-5 קילו. להחלקת הקיר כולו יש להשתמש בפח שפכטל - 65 שקל. עלות מרית - 15-50 שקל, ומלג' - 35 שקל.

 

שלב הצבע

רולר עולה בין 35 ל-130 שקל, מוט לרולר עולה 55 שקל ומגש לרולר - 25 שקל. עלות סולם - בין 40-50 שקל לשלב. יש לשים לב שהוא בעל תו תקן, מאחר שמדובר בעניין בטיחותי.

 

בבחירת צבע, יש להקפיד שהוא יהיה בעל איכות גבוה וכושר כיסוי גבוה. צבע אקרילי זול, שעלותו 180 שקל לפח של 18 ליטר - לא מספק כושר כיסוי אפקטיבי במיוחד וצריך לצבוע שכבה נוספת כדי לקבל מראה אטום ונקי של הקיר. כדי לחסוך בשכבת צבע נוספת, בעלי מקצוע רבים מעדיפים לקנות צבעים יקרים יותר, שעלותם לפח אקרילי היא 270-350 שקל לפח.

 

חשוב לבדוק את תו התקן על גבי פח הצבע ואת תאריך יצורו, ולוודא שלא פג תוקפו כדי למנוע ריח לא נעים לאחר הצביעה. אם פח הצבע נראה ישן, אפשר לבדוק דרך חברת הייצור את תאריך יצורו באמצעות המספר הקטלוגי שטבוע עליו. חיי המדף של פחי צבע הם 12 חודשים. 

 

פח צבע של 18 ליטר מספיק לשכבה אחת של 125 מ"ר, אך הדבר מותנה ברמת ספיגות הקיר. בשכבה הראשונה רצוי לדלל את הפח ב-20% מים, ואת יתר השכבות ב-10% מים. זמן הייבוש בן  שכבה אחת לשנייה הוא שעתיים. כמות שכבות הצבע תלויה באיכות התשתית, בין שכבה אחת על תשתית טובה וצבע דומה, לבין 2-3 שכבות במקרים של תשתית רעועה או הבדלים משמעותיים בגוון הצבע.

 

איש מקצוע

בשימוש באיש מקצוע, עלות ממוצעת של צביעת חדר, כולל תיקוני שפכטל קלים אך בלי עבודת החלקה ואלמנטים עיצובים, עומדת על כ-1,200 שקל לחדר.
 
מכיוון שסלון מתומחר כחדר כפול, העלות היא 2,400 שקל. המשמעות: מחיר ממוצע לבציעת דירת שלושה חדרים עשוי להיות 6,000 שקל, כולל כיסוי המוצרים, הזזתם והחזרתם למקומם, צבע, תיקוני שפכטל וניקיון בסיום העבודה.

 

המחירים עשויים להשתנות בעקבות מיקום הגיאוגרפי של הדירה ומספר קומות הבית. כך למשל, דירה בקומה רביעית בלי מעלית עשויה להיות יקרה יותר מבנין עם גישה נוחה ומעלית. כמו כן, בדרום הארץ ובצפונה המחירים נמוכים בכ-15%-10% לעומת המרכז.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם הצבע פג תוקף?
צילום: Index Open
מומלצים