שתף קטע נבחר

זוגיות טובה: הדברים הקטנים שעושים את ההבדל

אתם משקיעים את זמנכם בדברים חסרי משמעות, וכשסיימתם כבר אין לכם כוח להשקיע בזוגיות שלכם וכל מה שאתם רוצים, לרוב, זה לישון. אבל זוגיות טובה דורשת השקעה, הבעת אהבה, פרגון. תזכורת לדברים שכדאי לעשות למען הזוגיות

בעולם של טירוף, לחץ, תמרון בין עשרות דברים שונים, יש לנו דבר אחד עצום שגורם לנו נחת - הזוגיות והתא המשפחתי הקטן שלנו. יחד עם זאת, נדמה שבשל העומס הרב נדחקים אלה ויורדים לתחתית הרשימה שלנו, מתוך מחשבה ש"זה תמיד יהיה שם". בדקו עם עצמכם כיצד אתם מדמיינים את הזוגיות שלכם, את התא המשפחתי. נשמע קסום, נכון? זוגיות טובה דורשת השקעה, הבעת אהבה, פרגון. הנה כמה טיפים בדרך לזוגיות מוצלחת.

 

 

אל תשכחו את עצמכם! כל אחד מכם צריך להשקיע בעצמו, בפיתוח האישי, בעיסוקים, בתחביבים, בחברים. אדם שלא אוהב את עצמו לא יכול היות נאהב באמת על ידי אחרים. עליכם לקום בבוקר, להסתכל במראה ולאהוב את מה שאתם רואים, חיצונית ופנימית.

 

אשה, הגבר שלך הוא צייד, אמרו זאת כבר מזמן. תני לו סיבה לצוד אותך בכל יום מחדש. אין לך צורך להתאמץ, אלא רק לעשות מה שאת אוהבת, מה שאת רוצה, להשקיע בעצמך, קודם כל בשבילך.

 

גבר יקר, עם כל הכבוד לכך שהאשה "כבר שלך", תן לה את העונג להמשיך ולהביט בך בהערצה, מבחינה אישית וחיצונית אל תפסיק לגרום לה להביט בך והתמוגג.

 

קבלו זה את זה בחיוך. עזבו לרגע את הכביסות, הכלים, ארוחת הערב והלחץ של טיפול בילדים; כל אלו לא יברחו לשום מקום. כשבני הזוג נכנסים בדלת קבלו אותם בחיוך ונשיקה, שאלו מה נשמע, איך היה בעבודה, האם היה משהו מעניין. אומרים שלכל אדם 15 דקות של תהילה בחיים, אני אומרת שלכל אדם צריכות להיות כל יום כמה דקות של תהילה מבן/ת הזוג. זה לוקח רק חמש דקות ויוצר אווירה אחרת בבית, מקום שנעים לחזור אליו, שכמהים להיות בו.

 

חישבו על התא המשפחתי שרציתם לבנות כשהתחתנתם, כשהייתם בהריון, על מה חשבתם, האם מה שהשגתם היום תואם לכך? איפה לא? עכשיו עצרו ותבחנו היכן אתם רוצים לעשות שינוי, קחו אחריות ועשו זאת.

  

נשים יקרות - בילדותנו גדלנו על אגדת הנסיכה שחיכתה לאביר על סוס לבן. הגבר שלכן הוא אולי האביר שלכן, אבל ברגע שהכרתן אותו, המושכות עברו לידיים שלכן, ולכן יש הכוח לבנות ולהקים את הזוגיות והמשפחתיות הנכספת. נכון שצריך פרטנר לכך, אבל אם תהיו אסרטיביות מספיק, ממוקדות וכמובן אוהבות - הם יהיו שם יחד איתכן, שותפים לדרך.

 

גברים יקרים - בטח יש לכם "אשת חיל" בבית, ההיא ש"מכבסת תולה", מכינה אוכל, עובדת, מגדלת את הילדים שלכם ועדיין מתאמצת להיראות טוב יום-יום. תנו לנשותיכם מידי פעם להתרפק עליכם, להיות חלשות, תנו להן לנוח וקחו את המושכות לידיכם. תהיו שותפים, תנו להן להרגיש שאתם מעריכים את מעשיהן, אל תקחו הכל כמובן מאליו.

 

ערב קבוע לבילוי משותף, ערב שהוא רק שלכם

שמרו על הרומנטיקה - אם היו לכם שעתיים נוספות בשבוע, האם הייתם משקיעים אותן בזוגיות שלכם? אני משערת שכן. עשו לכם מנהג, פעם בשבוע, ערב קבוע לבילוי משותף, ערב שהוא רק שלכם, להירגע ולאהוב. כבד עליכם פעם בשבוע? בחרו יום קבוע בחודש, ראש חודש, שישי ראשון בחודש, לא משנה איזה תאריך - העיקר שתבחרו, ביום הזה על כל אחד מכם להפתיע אחד את השני, הפתעה קטנה כגדולה, העיקר תשקיעו מחשבה זה בזה. יש לכם זמן לחשוב ולהתכונן, ויש גם את הציפייה לקבל ולתת.


זמן איכות זוגי (צילום: Shutterstock)

 

אל תחשבו שאין זמן לזוגיות, מצאו את הזמן! ותרו על הטלוויזיה, המחשב, המרדף אחרי הבית והניקיון, כל אלה גוזלים מזמן האיכות שלכם עם בני הזוג. אתם משקיעים את הזמן שלכם בדברים חסרי משמעות, ואחרי שסיימתם כבר אין לכם כוח להשקיע בזוגיות שלכם וכל מה שאתם רוצים, לרוב, הוא לישון. בזכות הטכנולוגיה – מכשירי הקלטה, VOD, אינטרנט - אין לכם מה להפסיד. חבל שמתוך חשש להפסיד פרק בסדרה תפסידו את הזוגיות שלכם. מצאו יחד מהם הדברים שאתם נוטים לעשות שגוזלים זמן יקר מהזוגיות שלכם ושימו אותם בעדיפות שנייה.

 

אל תשכחו את הקירבה הפיזית, אני לא מדברת רק על סקס נטו. כמה פעמים אתם מוצאים את עצמכם יושבים עם בן/ת הזוג בסלון, כשאתם צופים יחדיו בטלוויזיה, אבל התחושה היא שיושב לידכם מישהו זר? אתם יושבים מרוחקים זה מזה, כמעט ולא מוציאים מילה, אולי שואלים רוצה קפה/תה? לא חשבתם לעצמכם כמה נעים יהיה להישען עליו/ה, להניח את הראש, ללטף את היד? אני בטוחה שכן. הבעיה היא שהריחוק הזה הלך וגדל, ופתאום זה נראה לך מוזר להתקרב פיזית לאותו אדם שעד לא מזמן לא יכולת להוריד ממנו את הידיים. "שבירת הדיסטנס" הזו תעזור לכם לשבור גם את החומות הפנימיות הרגשיות.

 

תבינו, זה לא רק אתם שמשתוקקים למגע הזה, לקירבה, בן/ת הזוג מרגישים אותו דבר. כדאי ליזום לגעת, להביע אהבה במגע; אתם תראו שזה יפתח משהו גם בצד השני. זה עוזר לא רק לקירבה הפיזית והרגשית, אלא גם לתקשורת ביניכם, לשיחות כמו פעם, מעבר לענייני הבית, הילדים והצרכים הבסיסיים.

 

עשר דקות סקס ביום לא יעשו אתכם יותר עייפים מחר

ואם כבר ציינתי את נושא הסקס נטו – עשר דקות ביום לא יעשו אתכם יותר עייפים מחר, האמת היא שבדיוק להפך. אז אספו כוחות ועשו אהבה. אתם לא חייבים להיות אקרובטים כמו שהייתם פעם, החשיבות כאן היא למגע, לאינטימיות, לקירבה מעבר לסיפוק ולפורקן. מיניות טובה מחזקת את הקשר בין בני הזוג, את הבעת הרגשות, את תחושת ההזדקקות זה לזה. יחסי מין הם מאוד פשוט ומאוד טבעי לחיזוק ושימור הזוגיות.

 

שתפו פעולה - קיימו חלוקת תפקידים בבית, היו שם זה למען זה במחשבה ובמעשה. בשורה התחתונה כל מה ששניכם רוצים זה למצוא את הזמן לשבת ביחד, אחרי שהכל מאורגן והילדים ישנים. לשם כך יש צורך בשיתוף פעולה ביניכם, ככל שתעשו את הדברים ביחד ככה תסיימו את הכל הסידורים מהר יותר ויישארו לכם יותר כוחות לזוגיות.

 

בנוסף לכך, תאמו ציפיות, הציגו חזית אחידה וחזקה אל מול הילדים, החברים והמשפחה, אחר כך תוכלו לדבר על הדברים ביניכם, גם אם אתם לא מסכימים על הכל. זכרו - אתם אוהבים, לא אויבים, מלחמה קל לעשות, ושלום – פחות. לכן, רגע לפני שאתם שולפים את החיצים, הירגעו, מצאו זמן מוגדר לשיח שלכם, חשבו מה באמת אתם רוצים ואמרו זאת באסרטיביות. קל לנו לדעת מה אנחנו לא רוצים ואחר כך להתלונן, להוציא תסכולים, לכעוס. אבל אלה לא יוצרים מערכת הרמונית ותומכת ולא מובילים אותנו לזוגיות טובה. ספרו לבן/ת הזוג מה אתם מרגישים, מה אתם רוצים. המירו תלונות בבקשות. עיסוק בתלונות ובהאשמות רק יגרור למריבה וריחוק.

 

זוגות יקרים, אל תתעוררו בעוד 20 שנה כשהילדים כבר גדלו ואפילו יצאו מהבית כדי לגלות שבן/ת הזוג שאיתכם הוא מישהו שאתם לא מכירים, שאין ביניכם קירבה פיזית, שאין לכם על מה לדבר. זוגיות דורשת השקעה יומיומית למען עשרות שנים של שותפות, חברות ותשוקה.

 

בהצלחה!

 

האתר של מור תמיר קדר


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא לשכוח את הקירבה הפיזית
צילום: index open
הקפידו על פגישות רומנטיות
צילום: shutterstock
שתפו פעולה במטלות
צילום: Shutterstock
כמה דקות של תהילה
צילום: undex open
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים