שתף קטע נבחר

לבני על "ביביטורס": כבר יש חוק, מי שרוצה מקיים

יו"ר האופוזיציה התייחסה לראשונה לפרשת הטיסות של ראש הממשלה, ואמרה שאין צורך לקבוע נורמות מחודשות: "מי שלא רוצה לקיים את החוק, אומר שאולי צריך לקבוע מחדש"

מאז התפוצצה פרשת "ביביטורס" ופורסם התחקיר על טיסותיו של בנימין נתניהו במימון מיליונרים ללא אישור ועדת האתיקה בכנסת, יו"ר האופוזיציה לא התייחסה לנושא. היום (ג'), אחרי שמבקר המדינה הודיע שיחקור את נתניהו, אבל גם את נסיעותיה של לבני, כחלק מהבדיקה הנוספת, היא תקפה: "האמירה שכולם מושחתים היא מפלטו של המושחת".

 

בימים האחרונים האשימו בליכוד את מבקריו של נתניהו ב"צביעות", דרשו לחקור את כל הבכירים שטסו במימון ארגונים ונדבנים ולקבוע נורמות ברורות. לבני, שדיברה בכנס באוניברסיטת תל-אביב, טענה שהכל ברור כבר כעת.


לבני, היום. "לא כולם אותו הדבר" (צילום: איציק אדרי)

 

"דווקא מול האיומים בפניהם אנו ניצבים, אנו לא יכולים להרשות לעצמנו מצב שבו הציבור מפסיק להאמין בפוליטיקאים", היא אמרה. "הפוליטיקאים הם אלה שיקבעו את עתיד ילדינו ונכדינו. האמירה שכולם מושחתים לא נכונה, והגיע הזמן שהציבור ישפוט את נבחריו גם לפי השאלה הזו. האמירה שכולם מושחתים היא מפלטו של המושחת. לא כולם אותו דבר. יש מושחתים ויש לא".

 

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, הודיע בצהריים כי החליט לבדוק את כל נסיעותיהם לחו"ל של ראשי הממשלה, השרים וסגני שרים בשתי הממשלות האחרונות, קרי - החל משנת 2006. הוא אמר את הדברים בדיון בוועדה לביקורת המדינה בכנסת, שעסקה בבקשה להרחיב את בדיקת המבקר סביב פרשת "ביביטורס" כך שתכלול גם נסיעות של בכירים אחרים בעשור האחרון. המבקר לא יבדוק את נסיעות חברי הכנסת, צעד שניסו לקדם אנשי נתניהו.

 

יו"ר קדימה הוסיפה בעקבות ההחלטה ש"יושרה זה לא עניין שנחמד שיהיה לפוליטיקאים. זה חלק הכרחי מתהליך התיקון שישראל צריכה לעבור.

 בתהליך התיקון הזה לא צריך לקבוע את הנורמות מחדש - זה קיים בחקיקה. מי שרוצה לקיים את החוק, יודע שהוא קיים. מי שלא רוצה לקיים אותו, מדבר שאולי צריך לקבוע מחדש. הוא נקבע וצריך היה לקיים אותו, וצריך לקיים אותו גם בעתיד.

 

"תהליך תיקון יכול להיעשות רק עם הנהגה שלוקחת אחריות על כל פעולה ומחדל, אחריות על שלום, על מלחמה ואחריות על מתן טובות הנאה אם נתנו", האשימה לבני את ממשלת נתניהו, וסיכמה: "טוב שאנו חיים בתוך אקווריום זכוכית ונשפטים על מעשינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "מפלטו של המושחת"
צילום: איציק אדרי
מומלצים