שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יגאל עמיר מבקש לערוך ליל סדר עם אסירים
  לאחר שעתירתו לצאת מבידוד נדחתה, מתכוון רוצחו של ראש הממשלה רבין לפנות לנציב השב"ס, בבקשה לחוג את הפסח עם אסירים נוספים ועם רב הכלא. פרקליטו: "מקווה שקריאת ההגדה לא נחשבת כהפצת משנה המעודדת פגיעה במצרים"

  רוצח ראש הממשלה לא רוצה לחגוג לבד את חג החירות. יגאל עמיר, שפנייתו האחרונה לצאת מבידוד נדחתה, מתכוון לפנות לנציב שירות בתי הסוהר בבקשה לאפשר לו לקיים את ליל הסדר בצוותא עם רב הכלא ועם אסירים נוספים. כך נכתב בטיוטת מכתב שפורסמה בדף הפייסבוק שלו, והוסרה לאחר מכן.

   

   

  במכתב, שאמור להישלח לנציב השב"ס בני קניאק, כותב פרקליטו של עמיר, עו"ד אריאל עטרי, כי "עמיר מוחזק למעלה מ-15 שנה בכלא, ובכל השנים הללו לא הותר לו לחגוג בחברת אחרים את ליל הסדר. דומה שהגיעה העת לשים קץ לכך".

   

  פרקליטו של עמיר מציע כי רוצחו של יצחק רבין ז"ל יקבל על עצמו לא לשוחח עם שותפיו לקריאת ההגדה, ולהסתפק בקריאתה בלבד. הוא שילב במכתב אמירות ציניות: "אנו תקווה שקריאת ההגדה בקול לא נחשבת בעיני שירות הביטחון כהפצת משנה אידיאולוגית המעודדת פגיעה במצרים, ושקריאת סימני עשר המכות בהגדה לא תיחשב על ידם לעידוד לתקיפה באמצעות נשק לא קונבנציונלי כגון דם (נשק ביולוגי?!), צפרדע, שחין (נשק כימי?!) וכדומה".

   

  קניאק יוחלף בקרוב באהרון פרנקו, ועורך דינו של עמיר כותב כי "זהו מעשה טוב אחרון שנבקש ממך לעשות, רגע לפני שתעביר את הלפיד לנציב שב"ס הבא". עו"ד עטרי סירב להתייחס לדברים.

   

  לפני שבוע הורה בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה על המשך החזקתו של עמיר בבידוד, לפחות עד חודש יולי. עמיר, המרצה מאסר עולם על רצח רבין, מוחזק בתא נפרד ועתר לבית המשפט כדי להוציא אותו מהבידוד. השופט אברהם טל דחה את בקשתו, הסביר כי אין בחלוף הזמן מהרצח כדי להפיג את החשש מפגיעה בעמיר, אם יוחזק בחברת אסירים אחרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יגאל עמיר. לבד בפסח?
  צילום: זום אאוט הפקות
  מומלצים