שתף קטע נבחר

הרב לבנון: רב ששולח לשכם ללא אישור - מגונה

רב השומרון יצא נגד רבנים שמעודדים את תלמידיהם להתפלל בקבר יוסף - גם ללא תיאום עם הצבא: "רבנים אינם מתגוררים באזור שלנו, ואינם יודעים מה המצב האמיתי בשכם". על העיר אמר: "מלאה בנחשים ועקרבים"

בעקבות תקרית הירי בקרב יוסף:  הרב לאזור השומרון, אליקים לבנון, קרא בצהריים (יום ג') לרבנים ולאדמו"רים שלא לשלוח את תלמידיהם להתפלל בקבר יוסף בשכם, ללא תיאום עם כוחות צה"ל. הרב ציטט מדברי חכמים בתלמוד, בסוגיה על פיקוח נפש, וטען כי רבנים שמעודדים תפילה במקום - מגונים. 

 

 

"אני פונה פה לרבנים, אלו שאינם מתגוררים באזור שלנו, ואינם יודעים מה המצב האמיתי בשכם, ועל יסוד זה הם מנחים את שומעי לקחם - את תלמידיהם ואת חסידיהם - בהנחיות שאין להן אחיזה. כל זמן שאין לנו שליטה מלאה שם - העיר הזאת מלאה נחשים ועקרבים", אמר הרב בראיון לרדיו קול חי.  

"רבנים שיורו לתלמידיהם או לחסידיהם להיכנס (לשכם), שידעו שעוברים על מה שנאמר מדברי חכמים 'הזריז הרי זה משובח בפיקוח נפש, והשואל הרי זה שופך דמים, הנשאל הרי זה מגונה'", ציטט הרב מדברי חכמים, שכוונתם שמי שגורם בעקיפין להתמהמהות ההצלה - מגונה הוא. 

 

הרב אף הדגיש בדבריו כי ה"נשאלים" שאליהם הוא מתייחס הם "אותם רבנים שנשאלו ונתנו הנחיות לא נכונות לתלמידיהם לחסידיהם".

 

"צרורות ארוכים לעבר כלי הרכב"

שלשום, ערב שביעי של פסח, נהרג בן יוסף לבנת מירי של שוטר פלסטיני, לאחר שיצא מתפילה במתחם קבר יוסף עם קבוצה של חסידי ברסלב.

לבנת, אחיינה של שרת התרבות והספורט לימור לבנת, הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. מהירי נפצעו חמישה מתפללים נוספים, בהם אחד במצב קשה.

 

"כשחזרנו מהתפילה, השוטרים ירו צרורות ארוכים לעבר כלי הרכב", סיפר אחד הנוכחים בתקרית. "שמעתי קליעים פוגעים בפח ומנפצים את הזכוכיות. הם צעקו 'אללה אכבר'. זה היה מטורף, ירו צרורות כדי להרוג".

 

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, כינה את התקרית "טבח", והשרה לבנת אמרה כי בן אחיה "נרצח על ידי מחבל במסווה של שוטר פלסטיני, על לא עוול בכפו. רק משום שרצה להתפלל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב לבנון בקבר יוסף. "נחשים ועקרבים"
צילום: מועצה אזורית שומרון
בן יוסף לבנת ז"ל
צילום: באדיבות וועד מתיישבי השומרון
מומלצים