שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  יום השואה 2011: תוכניות מומלצות

  ערוצי הטלוויזיה מייחדים את יום הזיכרון לשואה ולגבורה למשדרים מיוחדים בנושא, בהם תוכניות לילדים ונוער וסרט המתעד את סיפורו הצלתו האישי של שמחה הולצברג ז"ל, אבי הפצועים, בזמן השואה

  אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה לשנת תשע"א - 2011, נפתחו אמש (א')  בשידור ישיר של הטקס הממלכתי השנתי מ"יד ושם" שבירושלים. גם היום (ב', 2.5) ימשיכו ערוצי הטלוויזיה השונים בשידור תוכניות מיוחדות ליום זה. הערוצים המסחריים משדרים ללא הפסקות פרסומות.


  ערוץ 2

  • 14:00 "לא אמות - אורטוריה טרזין"

  תהליך יצירתה של "אורטוריה טרזין", שהלחינה הכנרת רות פזל בהשראת שירים וציורים של ילדים שהיו במחנה טרזין. בסרט משולבים קטעים מתוך האורטוריה וראיונות עם המשתתפים וניצולי שואה שהוחזקו בגטו.

   

  17:30 "ואקום"

  הנצחת השואה בשנות ה-50 בישראל התאפיינה בהשתקת חלק מאיימי השואה, הן מצד הממסד בישראל והן מצד הניצולים שרצו לשים את העבר מאחוריהם. שתיקה זו יצרה באותם זמנים ואקום - חלל ריק של אימה, בושה והדחקה. בשנים אלו עוסק סרט זה.

   

  18:50 "שואה של חפצים"

  במסגרת הנושא המרכזי של יד ושם לציון אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה לשנה זו , סרט העוסק בפריטים ובעזבונותיהם של קורבנות השואה.


  ערוץ 10

  11:30 "מקום מפלט"

  גן החיות בגטו ורשה שימש כמקום המפלט של יהודים רבים. הסרט מספר את סיפורם המיוחד של בעלי גן החיות שבחרו להחביא ולהציל יהודים רבים.

   

  13:30 "יורק"

  סיפור חייו של יורק פולונסקי, שילדותו עברה עליו בביבים ובתי הקברות של גטו ורשה בפעולות נועזות של בריחות והברחות מזון ונשק, אשר בסופן גם היה מעורב במסעות נקמה בנאצים שחיסלו את משפחתו.

   

  14:20 "חי 819"

  סיפורו של בנימין אנוליק, ילד בן 80 שעדיין לא נפרד מאמו, ובמידה רבה גם מאביו. בתוך חליפת האיש שעומד בראש עמותת ילדי קורצ'אק, נותר ילד שמחפש שוב את ידה של אמו.


  הולצברג ז"ל, אבי הפצועים, לצד יצחק רבין ז"ל, מתוך הסרט "לתת"

   

  19:00 "לתת"

  סיפורו האישי של שמחה הולצברג ז"ל, אבי הפצועים. כשהיה בן 13 בלבד נלקחה משפחתו כולה מגטו ורשה לטרבלינקה. הוא עצמו נדד לבדו בעולם בין גטאות ומחנות, ניצל מהסלקציה של מנגלה באושוויץ וניצל בסיוע חיילי הצבא האדום בברגן בלזן. סיפורו האישי הזה, שבו דובר מעט לעומת פעילותו למען החיילים, הביא אותו להיות האדם שהיה. הסרט ישודר במסגרת "רצועה מהחיים".


  ערוץ 1

  10:30 "1943 - השנה האבודה"

  במאי הטלוויזיה החינוכית זקי ברקן יצא עם אשתו בדצמבר 2000 לבלגיה, בניסיון לשחזר את 1943, השנה החסרה בחייו, במהלכה הוסתר בבית משפחה בלגית עם שני ילדים.

   

  16:25 "סבא שלי"

  תוכנית מיוחדת ליום השואה בהנחיית לוסי אהריש, המשלבת סרטים שיצרו בני הדור השלישי על ניצולי השואה האישיים שלהם, ומפגשים עמם.


  ערוץ 8

  19:05 "Evian 1938"

  הסיפור האמיתי מאחורי ועידת אוויאן שנערכה ב-1938, ודנה לראשונה בהיסטוריה בשאלת הפליטים שנמלטו מגרמניה הנאצית.

   

  21:15 "ירושה"

  מוניקה הרטוויג, בתו של הקצין הנאצי אמון גת, מנסה לכפר על מעשי אביה ויוצאת למפגש ראשון עם ניצולת שואה.

   

  23:10 "קולנוע בגלות"

  היטלר אסר עליהם ליצור קולנוע וגירש אותם מגרמניה - אז הם מצאו מפלט בהוליווד. סיפורם של יוצרי וכוכבי הקולנוע שהיגרו לארצות הברית ושינו את פני התעשייה לעד. חלק שני ישודר בשלישי.


  yes דוקו

  10:25: "המשפחה שניצחה את היטלר"

  אם, אב ושתי בנותיהם - שרדו בנפרד את השואה.

  בני המשפחה מצאו זה את זה שוב לאחר המלחמה, נפרדו פעם נוספת והתאחדו בשלישית.

   

  15:25 "הילדים מרחוב מארק אורל 5"

  עזרא פרי, אורה קדם וליאו לוסטר, שבים אל מעון הילדים בווינה, המקלט הבטוח מהרדיפות שבחוץ. הילדים של אז, היום כבני 80, זוכרים את פניהם של מי שנקראים "הרוב הדומם": השכנים הצופים השקטים שלא ראו ולא שמעו.


  פורסם לראשונה 01/05/2011 14:42

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים