שתף קטע נבחר

עובדי חיפה כימיקלים ישבתו מחר

ועד העובדים במפעל במפרץ חיפה דורש העלאת בשכר העובדים. המפעל כבר שבת במרס מספר ימים ומחר הוא יושבת שוב בטענה שההנהלה החלה לפטר עובדים באופן חד-צדדי. מחר יוחלט כמה זמן תימשך השביתה הנוכחית

עובדי מפעל חיפה כימיקלים צפון - המפעל הראשי של החברה, במפרץ חיפה - ישביתו מחר (א') את כל הפעילות במפעל. מוועד העובדים נמסר כי הוא יחליט מחר אם השביתה תתקיים רק מחר או תמשיך ימים נוספים.

 

 

ועד העובדים דורש שההנהלה תחתום אתו על הסכם קיבוצי חדש, שיכלול העלאת שכר של 10% לפחות, שיפור בתנאיהם הסוציאליים, קליטת עשרות עובדי קבלן המועסקים במפעל, לטענת הוועד, באופן קבוע, כעובדים מן המניין, והבטחת זכויות העובדים במסגרת השינויים הארגוניים שלטענתם מתבצעים במפעל בימים אלה. בוועד טוענים כי ההנהלה מצדה דורשת לפטר כ-40 עובדים ובוועד דורשים שיהיה משא ומתן על פיטוריו של כל עובד ועובד.  

 

מדובר בפעם השנייה בחודשיים האחרונים שבה המפעל מושבת, עקב הידרדרות יחסי העבודה בין ההנהלה לוועד העובדים, מאז שהוא עבר מההסתדרות הכללית לארגון "כוח לעובדים", בטענה שההסתדרות הייתה מתונה מדי ומקושרת מדי עם ההנהלה. מאז המעבר, נקלעו השיחות בין ההנהלה לוועד למבוי סתום. השביתה הקודמת, במרס, ארכה שמונה שעות, אך ההנהלה פתחה בעקבותיה בשביתת מגן, שנמשכה שמונה ימים.

 

העילה המיידית שהביאה להכרזה על שביתה מחר היא שההנהלה מתכוונת, לטענת הוועד, לפטר שבעה עובדים. ההנהלה הודיעה על כך לוועד ביום חמישי, ובעקבות זאת יצאו כמה עובדים מהמפעל וחסמו את יציאת המשאיות. בתגובה, שלחה להם ההנהלה מכתבי אזהרה שבהם נכתב, לטענתם, כי ייתבעו אישית במידה ולחברה ייגרם נזק. בוועד טוענים כי תגובת הוועד הלהיטה את הרוחות עוד יותר. 

 

"ההנהלה עקבית והחלטית רק בדבר אחד: בהתעללות בעובדים", אומר יו"ר הוועד, אלי אלבז, "למרות שניסינו בכל דרך להימנע משביתה וכבר הגענו להסכמות, ההנהלה משנה את דעתה כמו שבשבת בכל כמה דקות. אנחנו מצטערים שאנו נאלצים להשבית את המפעל, אך ההנהלה לא מותירה לנו ברירה. לא ניתן יד לפיטורי עובדים בכפייה ולניסיונות ההנהלה לפרק את ההתאגדות". רפי קמחי, רכז מטה צפון של כוח לעובדים, הוסיף: "על אף ניסיון שלנו להגיע להסכמים והבנות, בחרו ההנהלה ונציגיה להכניס עזים למו"מ במטרה לפוצץ אותו ולהוביל להסלמה".

 

בהנהלת החברה סירבו להגיב.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
חיפה כימיקלים
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים