שתף קטע נבחר

התקציב מועבר - סופרטאנקר הנדל"ן יוצא לדרך

ראש הממשלה נתניהו הנחה את משרד האוצר ונציבות שירות המדינה להקצות תקציב לתוספת של 26 תקנים ו-63 יועצים לוועדות המיוחדות להאצת הבנייה למגורים. שר הפנים הודיע כי הוועדות יחלו את עבודתן מיידית.העלות: 30 מיליון שקל

הוועדות להאצת הבנייה יוצאות לדרך: שר הפנים אלי ישי, הודיע היום (ג') כי הוועדות המיוחדות להאצת הבנייה למגורים יחלו את עבודתן באופן מיידי, זאת בעקבות התערבות ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא, והנחייתו להקצות תקציב לתוספת של תקנים לויועצים לצורך הפעלת הוועדות. ביום ב' הכריז ישי כי הגיע לסיכום עם האוצר, לפיו תעניק המדינה הטבות בשווי כ-100 אלף שקל לזוגות צעירים.

 

 

בכך נפתרה מחלוקת שהתגלעה לאחרונה בנוגע להקצאת המשאבים בין משרד האוצר למשרד הפנים, שדרש תקציב של 30 מיליון שקל, 26 תקנים ו-63 יועצים לצורך הפעלת הוועדות. מדובר בתקניםן נוספים ליועצים משפטיים, יועצי תחבורה, יועצי סביבה, מהנדסים ובודקי תוכניות.

 

במכתב שנשלח בימים האחרונים לישי ולשר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, הנחה ראש הממשלה את משרד האוצר ואת נציבות שירות המדינה להקצות למשרד הפנים את המשאבים שדרש לצורך הפעלת הוועדות. "אבקשכם לפעול לאלתר לתקצוב התקנים ולאיושם ולדווח לי על השלמת התהליך עד סוף מאי 2011", הנחה ראש הממשלה במכתבו.

 

ישי ברך על הקצאת המשאבים וציין כי הם יסייעו למשרד הפנים למלא אחר יעדי הממשלה להאצת הבנייה למגורים ולהוזלת מחירי הדיור.

 

תוכנית החירום להאצת הבנייה למגורים הוצגה על ידי נתניהו, שר השיכון אריאל אטיאס ושר הפנים אלי ישי, בחודש מרס, במטרה לעצור את עליית המחירים. הם הגדירו את התוכנית כ"מסלול מהיר עוקף ביורוקרטיה".

 

במסגרת התוכנית יובאו לאישור מהיר תוכניות להקמת כ-50 אלף יחידות דיור בתוך 18 חודשים. התוכניות יאושרו ב"וועדות דיור לאומיות" (וד"לים) שייפעלו כוועדות משנה של ועדות התכנון המחוזיות ויעסקו אך ורק בתוכניות בנייה ומגורים, ולא ימתינו בתור יחד עם עוד מאות תוכניות אחרות של בנייה למסחר ולתשתיות.

 

  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה ונדל"ן

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים