שתף קטע נבחר

אודי דוידי ושלומי שבת בכיוון אחר

מפגש מקרי בהופעה הפך לשיתוף פעולה בין שני ענקי נשמה, על המרפסת במעון שבדרום הר חברון. אודי דוידי ושלומי שבת מחפשים כיוון - וגם מוצאים

אודי דוידי ושלומי שבת - שני עולמות מוזיקליים ומלואם - בשיתוף פעולה ראשון: לקראת צאת אלבומו החמישי, חבר דוידי - זמר נשמה יהודי, לשבת - ענק נשמה בזכות עצמו, ויחדיו הם מבצעים דואט מרגש.

 

 

באלבומו האחרון, "רוחות טובות" (שזכה למעמד של אלבום זהב), הצליח דוידי - תושב "מעון" שבדרום הר חברון - להתנחל גם במצעדים של גלגל"צ ורשת ג'. ולמרות זאת מודה דוידי כי עד לאחרונה, הוא לא חש שם בבית. "המסע המוזיקלי שאני עובר לקח אותי למחוזות תל אביב, שעד לפני שנה היתה עבורי כמו חוץ לארץ. אך ההיכרות עם העולם הגדול גרמה לי להבין שרב הדומה על השונה". 

כך הפך מפגש מקרי עם עם שלומי שבת - חבר מוכר בסצנת המוזקאים "המתחזקים" - לשיתוף פעולה טבעי וזורם: "באחת מההופעות בהן הופעתי על אותה במה עם שלומי, אמרתי לו שיש לי שיר שאני חייב להשמיע לו", דוידי מספר. "שלומי לא התבלבל יותר מידי, והגיע אלי הביתה, למעון. ישבנו באווירה הכפרית, כשהכבשים פועות מסביב. השמעתי לו את השיר, ומיד הבנו שיש בינינו חיבור גדול. לשיר הזה הרגשתי שאני חייב אדם עם נשמה, כי אי אפשר ליצור חיבור אמיתי בין שני אנשים שונים, כשלא מפעילים קודם את הנשמה, וזה שלומי". 


"נביט אל השמים, ונבקש ביחד את התשובה". דוידי ושבת (צילום: זיו רגב)

 

בשירו החדש ממשיך דוידי את הקו המיינסטרימי היהודי - סימן ההיכר שלו - המדבר לכלל

המגזרים, בשפה אמונית. "כיוון אחר", שאותו כתב (כמו מרבית שיריו) עם רעייתו לילך, מדבר על השסע החברתי וזווית הראייה שמבחינה בין שנאת חינם לאהבת חינם.

 

זהו הסינגל השלישי שמשחרר דוידי מאלבומו החדש, שיכלול 12 שירים ועתיד לצאת בעוד שמונה ימים (1/6).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אודי דוידי
צילום: מנדי הכטמן
שלומי שבת
צילום: עידו ארז
מומלצים