שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פארק ילוסטון: מטיילים היזהרו - הדובים התעוררו

  הרשויות בפארק הענק במדינת וואיומינג הזהירו את המטיילים בקיץ, אך גם סיפקו כמה כללי זהירות. שיעור מקרי הפציעה במפגשים עם הדובים באזור נמצא בסימן ירידה

  מטיילים, הישמרו לכם מדובים בפארק ילוסטון . זה המסר שיצא בימים האחרונים מרשויות הפארק הגדול והמפורסם במדינת וואיומינג שבארה"ב. האזהרה פורסמה לקראת עונת הטיולים בקיץ, ובשל העובדה שהדובים החיים באזור מתעוררים כעת מתרדמת החורף שלהם ופעילים הרבה יותר.

   

  למען בטחונם של המטיילים, מנהלי המקום המליצו ללכת בשבילים המסומנים בלבד, ובקבוצות של שלושה אנשים או יותר.

   

  עוד התריעו כי יש להיות מודעים לנוכחותם של הדובים והמליצו להשמיע רעשים באזורים שבהם שדה הראייה מוגבל ולא מאפשר להבחין בדובים בקלות. הרשויות בפארק הרגיעו כי לא סביר שהדובים יפגעו במי שמקיימים את כללי הזהירות הללו.

   

  אז מה הסיכוי לצאת חבול ממפגש עם גריזלי לא כל כך ידידותית בפארק המפורסם? הנתונים שפורסמו לאחרונה מצביעים על כך שחלה ירידה תלולה בשיעור התקיפות – מ-175 פגיעות לכל מיליון מבקרים בשנות ה-30 של המאה הקודמת – לפחות מפגיעה אחת על כל מיליון בשנים האחרונות. בעבר פורסם כי מרבית העימותים של דובים עם מטיילים באזור היו ניסיון של הדובים לחטוף פריטי מזון מהתיירים.

   

  רק לפני חודשים ספורים דווח כי מספר דובי הגריזלי המשוטטים בשמורת הטבע הראשונה בעולם

  הגיע לשיא שלא היה כמותו זה כמה עשורים. במהלך מחקר שנערך ב-2009 נצפו באזור 603 דובים, כמות הגדולה פי שלושה מזו שהיתה שם לפני 35 שנה, אז הוכרז הגריזלי כמין בסכנת הכחדה ונאסר ציד הדובים, במטרה להציל אותם ולאפשר את המשך קיומם בטבע.

   

  עם זאת, עורכי המחקר אמרו כי המספר הנוכחי הוא הערכה זהירה בלבד, ואפשר שהמספרים האמיתיים גדולים בהרבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דייר קבע בילוסטון. גריזלי
  צילום: גל ברנשטיין
  מומלצים