שתף קטע נבחר

החייל הנעדר גיא חבר בן 34: "יום קשה יותר"

בני משפחתו של החייל שנעדר מאז 1997 לא יחגגו את יום ההולדת. "איך אפשר לחגוג יום הולדת למי שאינו נמצא?", אמרה אמו רינה שטוענת כי בנה נמצא בכלא הסורי

משפחתו של החייל הנעדר גיא חבר תציין מחר (יום ב') את יום הולדתו ה-34 של החייל שנעדר מאז אוגוסט 1997. זהו יום ההולדת ה-13 שמציינים בני המשפחה ללא יקירם. משפחתו של גיא מתעקשת לא לאבד תקווה, אולם לטענתה המדינה אינה עושה די על מנת לאתרו.

 

בני משפחת חבר יישבו בחצר ביתם אבל לא יחגגו את יום ההולדת של גיא. "כל יום מהיום שהוא נעדר הוא יום קשה עבורנו, אבל יום ההולדת הוא יום קשה יותר, יום קשה של הרבה מחשבות מה קורה עם גיא", אמרה רינה, אמו של גיא. "איך אפשר לחגוג יום הולדת למי שאינו נמצא, מישהו שנעדר ולא יודעים מה קורה איתו?".

 

למרות אי הוודאות, משפחת החייל הנעדר לא מאבדת תקווה. "אנחנו מאמינים שיום אחד הוא יימצא ויחזור הביתה, אבל הזמן לא פועל לטובתו. אנחנו לא יודעים באיזה מצב הוא נמצא ובאיזה מצב הוא יחזור.

מחר הוא עוד יום של עצב רב".

 

לדברי רינה חבר, המדינה אינה עושה די על מנת לאתר מידע שיצביע מה עלה בגורל בנה. ''אנחנו מחכים למישהו בישראל שיקום ויצעק 'לא מצאנו את גיא בארץ אז בטח הוא נמצא בסוריה', אבל לאף אחד לא אכפת ואף אחד לא מתעניין, ואנחנו אנשים שלא נצא להפגין ולמחות ומקווים שהמדינה תפעל לאיתרו של גיא, אך דבר לא נעשה".

 

היא הוסיפה כי "לעומת המדינה שלנו, הגרמנים מתייחסים יותר לנושא ואין מכתב שאני שולחת שהם לא עונים לי עליו ומסבירים שהם מנסים למצוא פתרונות ודרכים לאתר את גיא. יחס כזה לנושא גיא אנחנו לא מקבלים ממדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נעדר מאז 1997. גיא חבר
צילום: שאול גולן
לא מאבדת תקווה. רינה חבר
צילום: רענן בן-צור
מומלצים