שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התוסף שהתחפש לתרופה על חשבון חולי אלצהיימר

  תוסף תזונה בשם "ממוריקס" המיועד לטפל באלצהיימר מפר את זכויות היוצרים של תרופה דומה בשם "ממוריט", כך קבע בית המשפט המחוזי. המטופלים, הסובלים מבעיות זיכרון, עשויים להתבלבל ולקנות את התוסף במקום את תרופת המקור

  בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק אתמול (ד') כי תוסף התזונה "ממוריקס-MEMORIX" המיועד לטיפול באלצהיימר מטעה את הציבור ואינו יכול עוד להיות משווק תחת השם הזה. הפסיקה היא תוצאה של מאבק שניהלה חברת התרופות אוניפארם נגד אנדרסון מדיקל בע"מ, המשווקת ומייצרת מוצרים טבעיים שונים.

   

    

  אוניפארם היא הבעלים הרשום של תרופה בשם "ממוריט-MEMORIT" לטיפול באלצהיימר. באוגוסט 2009 גילתה אוניפארם כי תוסף התזונה של אנדרסון מדיקל משווק תחת שם זהה לתרופה, וטענה באמצעות עו"ד עדי לויט כי הדמיון בין השמות אינו מקרי ונועד להטעות את הציבור, שכן צרכני התרופה, הסובלים מבעיות זיכרון, עלולים לחשוב שמדובר בתרופה המקורית.

   

  בעוד שממוריט מחייבת מרשם רופא, התוסף ממוריקס נמכר ללא מרשם, מה שעשוי לעודד קנייה של התוסף דווקא ולבלבל את קהל הצרכנים.

   

  נוסף על הטעיית הציבור, מדובר בהפרה של זכויות הקניין של חברת אוניפארם, שזכתה בפטנט על התרופה. בית המשפט פסק לטובת אוניפארם ואסר על חברת אנדרסון מדיקל לעשות כל שימוש המפר את הסימן המסחרי של תרופת ממוריט. בית המשפט אף קבע שיש להשמיד את כל האריזות הנושאות את השם המטעה.

    

  בעקבות הפסיקה של השופטת ורדה מרוז אמר עו"ד עדי לויט: "אני מברך על ההחלטה שיש בה כדי להצביע על כך שבית המשפט נכנס לעובי הקורה ועמד על האפשרות של הטעיית הקונה הפוטנציאלי. אחד הדברים שבית המשפט שם דגש עליו הוא הזיכרון הבלתי מושלם, בייחוד בקרב חולי אלצהיימר.

   

  "לא ייתכן כי תרופה טבעית תנסה לגלוש על גל המוניטין של תרופת מרשם ותיקה ומצליחה, תוך כדי ניצול בעיית הזיכרון שממנה סובלים צרכני התרופה".


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החולים עלולים לחשוב שמדובר בתרופה המקורית
  צילום: liqud library
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים