שתף קטע נבחר

טלטלה באנסמבל הרצליה: אופירה הניג פורשת

הבמאית ומנהלתו האמנותית של התיאטרון תסיים את תפקידה לפני תום החוזה. הסיבה הרשמית: חילוקי דעות אמנותיים. מאחורי הקלעים סבורים אחרת: "דרשו ממנה לפנות לקהלים גדולים. גם עמדותיה הפוליטיות לא מצאו חן בעיני רבים"

פרסום ראשון: ההנהלה הציבורית של אנסמבל תיאטרון הרצליה הודיע השבוע לאופירה הניג, מנהלתו האמנותית ובמאית הבית של התיאטרון, על סיום תפקידה. הסיבה הרשמית: חילוקי דעות אמנותיים.

 

אמש הודיעה הניג על סיום תפקידה לשחקני האנסמבל ולעובדים הטכניים. מקורות בתיאטרון אומרים היום ל-ynet: "בהנהלה הציבורית סירבו לאשר את תוכניות הרפרטואר שהגישה לפני כחודש ודרשו ממנה לשנות משמעותית את הקו האמנותי על מנת להגיע לקהלים גדולים יותר. אופירה אמרה שלהגיע לקהלים גדולים זו עבודה שיווקית, ושהעבודה שלה היא עשייה אמנותית. אופירה הניג בנתה מחדש את האנסמבל והובילה אותו לשיתופי פעולה בינלאומיים ולהצלחות אמנותיות אדירות. לתת לאמן בסדר גודל שכזה ללכת, מעבר לשברון הלב, זה פספוס אדיר. תיאטרון ציבורי אמור להיות אי לעשייה אמנותית משמעותית, והאנסמבל תחתיה עשה בדיוק את זה".

 

המתח בין ההנהלה הציבורית של האנסמבל הפועל כתיאטרון עירוני בהרצליה לבין המנהלת האמנותית, נמשך מזה זמן רב. הקושי לשווק את הפקות האנסמבל לקהל בהרצליה והעובדה שפעמים רבות מופיעים השחקנים מול קהל מצומצם של עשרות צופים בלבד, העמיק את הקרע בין האדמיניסטרציה הניהולית לבין הניג. גם עמדותיה הפוליטיות של הניג, שבאו לידי ביטוי בין היתר בחתימתה על מכתב האמנים המתנגדים להופעות באריאל, הקימו עליה מתנגדים רבים בתוך מסדרונות האופוזיציה בעירייה, אך עד כה זכו לתמיכת ראש העירייה, יעל גרמן, המשמשת כיו"ר ההנהלה הציבורית של האנסמבל. "לא פעם נאמר לה שההתבטאויות הפוליטיות שלה, אינן מוסיפות לפופולריות של התיאטרון", אומרים מאחורי הקלעים, "אף אחד לא יאמר באופן רשמי שהיא פוטרה מסיבות פוליטיות, אבל גם לזה היה משקל".

 

מקורבים להניג אמרו היום: "אדם לא עוזב בית וחלום בלי סיבה טובה. לא אפשרו לה לעשות את אמנותה, והודיעו לה שבכוונתם לחפש מנהל אמנותי אחר. זו דרך ללא מוצא".

 

דני אלטר, מנכ"ל התיאטרון, שמונה לתפקידו רק לאחרונה, אמר ל-ynet: "אני אשאר בתפקידי, אבל על כל השאר אני לא מגיב".

 

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "ההחלטה על עזיבתה של אופירה הניג נעשתה בהסכמה של שני הצדדים. תיאטרון הינו אמנות שאינה יכולה להתקיים ללא קהל, ולצערנו התברר כי האנסמבל במתכונתו הנוכחית, הוא תיאטרון ניסיוני, אמיץ, אך כזה שאינו מצליח להביא קהל. יש מקום לתיאטרון איכותי בהרצליה, האנסמבל ימשיך בפעילותו ובעתיד אנו שוקלים את הפיכתו לחממה תיאטרונית ליוצרים ישראליים צעירים".

 

הניג עצמה סירבה להגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ז'רר אלון
הניג. מעדיפה לא להגיב
צילום: ז'רר אלון
לאתר ההטבות
מומלצים