שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "הלוואי ויכולתי לממן בעצמי את עבודת הניג"

  יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, משיבה למחאות על הדחת מנהלת אנמסבל התיאטרון בעיר, אופירה הניג: "אילו כל חותמי העצומות היו מגיעים להצגות, לא היינו במצב הנוכחי"

  המחאות שהתעוררו בסוף השבוע בעקבות הדחתה של הבמאית אופירה הניג מתפקידה כמנהלת האמנותית של אנסמבל תיאטרון הרצליה, הובילו היום (ב') לתגובה ראשונה מצדה של ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, המשמשת גם כיו"ר ההנהלה הציבורית של מוסד התרבות העירוני.

   

   

  במכתב פתוח לפרופסור גד קינר, ראש החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, שהיה ממנסחי ובין החתומים על מכתב המחאה שהופנה אליה כותבת גרמן: "ההחלטה על הפרידה מאופירה הניג, מלווה גם אותי בתחושות של צער וכאב. אני רוצה להזים את העלילה, שמניעים פוליטיים עמדו בבסיס הפסקת עבודתה של אופירה, כמנהלת אמנותית באנסמבל הרצליה. לא היה ולא נברא. כולנו כיבדנו את דעותיה ואף נתנו לכך ביטוי פומבי".


  הניג. איך לממן את עבודתה? (צילום: ז'ראר אלון)

   

  גרמן מדגישה במכתבה כי אנסמבל תיאטרון הרצליה, שממומן ב-71 אחוז מכספי הארנונה של תושבי העיר הרצליה. "האנסמבל מחוייב, כמו כל גוף אחר, במתן דיווח ציבורי ובשמירה על תקציב", היא כותבת ומדגישה את התעלמות המוחים על ההדחה מהעובדה המצערת שפעמים רבות נאלצו השחקנים להופיע בפני מספר מועט של צופים.

  "אילו כל חותמי העצומות היו מגיעים להצגות האנסמבל הנפלאות, לא היינו במצב הנוכחי", היא כותבת ומשיבה במתקפה משלה.

   

  "זאת התנשאות ועזות מצח לבוא היום, לאחר ארבע שנים, ולדרוש מהעירייה שתמשיך לממן רפרטואר אליו אתם, קהל החותמים, לא מגיעים. כאן המקום לשאול: היכן הייתם אתם – המרצים, התלמידים, האמנים, היוצרים – כשחיכינו לכם בפרמיירות, עם הזמנות ולא הגעתם".

   

  גרמן מסכמת המכתב בטונים אישיים וכותבת: "אילו הייתי אדם פרטי, בעלת ממון, הייתי יכולה לממן מכספי האישי את עבודתה האמנותית הייחודית והנפלאה של אופירה. כראש עירייה, שנבחרה על ידי הציבור ומחויבת באמות מידה ציבוריות, אינני יכולה לממן זאת מכספי ציבור. אנו נמשיך לתמוך באנסמבל ולקדמו כתיאטרון ייחודי ואיכותי הפונה לקהל רחב".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 2
  גרמן. תומכת ונפרדת
  צילום: ערוץ 2
  לאתר ההטבות
  מומלצים