שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איך מבטלים את תיוג התמונות האוטומטי בפייסבוק?
  מה מעצבן יותר: לעבור ולתייג תמונות בפייסבוק אחרי אירוע חברתי, או כשמתייגים תמונה מביכה שלכם? פייסבוק החליטה בשבילכם והפעילה כלי תיוג אוטומטי. לאחר ביקורת נוקבת התנצלה ההנהלה, אבל לא נטרלה את הכלי

  << הבלוגר האיראני ישאר בכלא

   

  "היינו צריכים להיות ברורים יותר עם אנשים, בתהליך פרישת השירות"  - התנצלות זהירה זו נמסרה על ידי פייסבוק בתגובה ל-BBC ולכלי תקשורת אחרים על תיוג תמונות אוטומטי שפייסבוק מבצעת לגולשים שחברים בה.

   

  לפני חצי שנה פייסבוק התחילה בניסוי לתייג אנשים באופן אוטומטי. כשמעלים תמונות של עצמכם או של חברים, פייסבוק סורקת אותן ומחפשת תמונות דומות. אם יש עליהן תיוג, נניח "יוסי", פייסבוק יודעת במי מדובר ומציעה לתייג גם את התמונה הזו גם ב"יוסי".

   


   

   

  המאגר הביומטרי של פייסבוק

  לא מדובר בטכנולוגיה חדשה, וגם לא ביישום חדש שלה. שירות Face.com כבר עושה את זה, וכך גם תוכנת אלבום התמונות פיקסה של גוגל (ואף על פי כן, מנכ"ל גוגל לשעבר התבטא לאחרונה נגד טכנולוגית זיהוי פנים). המאגר הביומטרי של מדינת ישראל שיוקם בסוף השנה יעבוד בשיטה דומה להשוות ולזהות תושבים.

   

  אם הניסוי כבר רץ חצי שנה, וממילא חברים מתייגים אחד את השני (יותר ממאה מיליון תיוגים ביום, לפי פייסבוק), מדוע החברה נאלצה להתנצל או להסתייג? ביום שלישי עידכנו בבלוג של פייסבוק את הפוסט על ההכרזה מחודש דצמבר, ובו כתבו שהשירות יהיה זמין ברוב המדינות.

   

  בלוג האבטחה Naked Sequrity של חברת Sophos,  ו-EFF, ארגון למען זכויות גולשים, התריעו על העניין והלינו על העובדה שלמרות שאפשר לשנות את ההגדרות, הבעיה היא ברירת המחדל. כלומר, אם גולשים לא משנים שום דבר, פייסבוק תזהה אותם באופן אוטומטי ותציע לחברים לתייג אותם. סוכנות בלומברג מדווחת שהאיחוד האירופי יחקור את העניין ויורה לפייסבוק, במידת הצורך לשנות את ההגדרות אצלה.

   

  איך מבטלים את התיוג של פייסבוק?

  לפי התגובה של פייסבוק, לא נראה כי החברה תשנה את ההגדרות בקרוב, אלא אם תקבל הוראה מפורשת. בינתיים מי שלא רוצה להיות מתוייג אוטומטית, יכול לשנות את ההגדרות מכאן. יש ללחוץ על הקישור "התאמה אישית של הגדרות" עם הציור של העפרון. בעמוד שיפתח לפשו את הכיתוב "הציעו תמונות שלי לחברים. כשאנשים המופיעים בתמונות נראים כמוני, הציעו את שמי" ולחצו לידו על ערוך הגדרות. בחלון נוסף שיפתח בחרו בהגדרה שאתם רוצים.

   

   

  תנועת אנונימוס תוקפת באיראן ובסוריה >>

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "איך מבטלים את תיוג התמונות האוטומטי בפייסבוק?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים