שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הטיילת של אשדוד: בריכה בתוך הים ופארק חולות

  400 מיליון שקל יושקעו בהקמת הטיילת החדשה שחלקה המרכזי יוקם בסגנון נמל תל אביב, ויכלול מסעדות, חנויות ושוק מקורה. בנוסף תוקם בריכת שחייה בלב הים שתחובר לחוף באמצעות מזח. היזמים: יש לנו שיטות למנוע פגיעה אקולוגית בים ובחופים

  קבוצת משרדי האדריכלים מוריה-סקלי, סטודיו פלטר וישי שכטר, תתכנן את טיילת החוף באשדוד, שתוקם בהשקעה של 400 מיליון שקל. ועדת ההיגוי של הפרויקט, בראשות ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, בחרה לאחרונה את המתכננים, ובימים אלה נחתם עימם חוזה ויחל ביצוע תוכנית האב, תוך התמקדות בקטע שבין חוף לידו לחוף הקשתות. בתמונות המצורפות לכתבה תוכלו להתבונן בהדמייה של הטיילת המתוכננת.

   

   

  תחילת הביצוע צפויה ב-2012 והעבודות מתוכננות להסתיים עד תום 2016. הפרויקט מנוהל על ידי חופית, החברה לפיתוח תיירות אשדוד, שמסרה כי המטרה היא להפוך את רצועת החוף מהנמל ועד לקצה הדרומי, לטיילת תיירותית שמרחקה מהים בין 100 ל-300 מטר.

   

  הדמיה: מוריה סקלי,סטודיו פלטר וישי שכטר

   

  רצועת החוף של אשדוד משתרעת לאורך שישה קילומטר וכוללת שבעה חופי רחצה. התוכנית כוללת יצירת רצף מחוף לידו ועד למרינה וחוף הקשתות, לאורכו יוקמו בתי עסק, מסעדות ופאבים, וכן חניון מוצל חלקית שיוכל להכיל שוק מקורה או כנסים. הטיילת תכלול גם מתחמים נוספים, ביניהם מתחם ספורט, בריכה על שפת הים ובריכת שחייה נוספת שתוקם בתוך הים עצמו בסמוך למרינה של אשדוד ותחובר לחוף באמצעות מזח, ועוד.

   

  בחלק הדרומי של הטיילת יישאר תוואי החוף הטבעי שיכלול פארק חולות, ובאותו מתחם יתבצעו עבודות פיתוח בשפך נחל לכיש. סופה של הטיילת יתחבר לפארק אשדוד ים, שהקמתו צפויה להסתיים בסוף 2012.

   

  אדי בן ליש, מנכ"ל חברת חופית, מסר כי "הפרויקט יהפוך את רצועת החוף לאורך הים התיכון לאזור שוקק חיים כמו הריביירה הצרפתית ומונקו, ויהפוך את אשדוד להיות עיר החוף המובילה בישראל". הוא הוסיף: "זה אתגר ברמה המקומית והאישית".

   

  בן ליש אמר ל-ynet, כי משרדי האדריכלים שנבחרו יבצעו תוכנית אב מלאה לטיילת כולה, ובמקביל תוכנית מפורטת יותר לקטע המרכזי של הטיילת, מחוף לידו לחוף הקשתות, שיוקם בסגנון נמל תל אביב.

   

  "השלב הבא יהיה הגשת התוכנית לוועדה המקומית לתכנון ובנייה, וחלק ממנה גם לולחוף (הוועדה לשמירה על הסביבה החופית, י.ח), בגלל הקרבה של הבנייה לחוף. אם יהיה צורך בשינוי תב"ע נקודתי נגיע גם לוועדה המחוזית, אבל בשלבים הראשונים נימנע משינוי התב"ע כדי להגיע לבנייה מיידית", אמר.

   

  האם אתם צופים התנגדויות מצד ארגוני הסביבה?

   

  "יש לנו שיטות מתקדמות לבניית שוברי גלים ובריכות בים, שלא מפריעות לסביבה האקולוגית הטבעית של הים - יציקות בטון פתוחות המאפשרות זרימה של מים ונדידה טבעית של החולות". בן ליש הוסיף, כי ייתכן שבמסגרת התוכנית יורחבו בריכות גידול הדגים הקיימות בחופי אשדוד.


  פורסם לראשונה 13/06/2011 22:15

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טיילת אשדוד. הדמייה
  הדמיה: מוריה סקלי,סטודיו פלטר וישי שכטר
  מומלצים