שתף קטע נבחר

המחאה בכנסת: קוטג' הוגש לנתניהו במליאה

ח"כ רונית תירוש מקדימה עוררה סערה בדיון בכנסת כשהניחה על שולחנו של ראש הממשלה גביע קוטג', במחאה על מחיר הגבינה. ח"כ נסים זאב: "כמה אפשר לרמוס את כבודה של הכנסת הזו". ח"כ טיבי נזף בנתניהו שאכל וופלים במליאה

האופוזיציה יזמה אחר הצהריים (יום ד') דיון מיוחד בכנסת לאחר שנאספו 40 חתימות, בנושא "כישלון ממשלת נתניהו בתחומים המדיני, הכלכלי והחברתי". אולם את תשומת הלב בדיון משכה קופסת הקוטג' שהניחה ח"כ רונית תירוש (קדימה) על שולחנו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחר הסערה הציבורית שעוררו מחירי הקוטג'

 

את הדיון פתחה ח"כ דליה איציק, יו"ר סיעת קדימה, שהזכירה את נאומו של ראש הממשלה בקונגרס האמריקני בחודש שעבר, אולם בזמן נאומה קמה ח"כ תירוש מקדימה עם קופסת קוטג', והניחה אותה על שולחנו של ראש הממשלה במליאה. היא הסבירה כי זו "מתנה" לנתניהו, מאחר שמדובר במצרך יקר. ח"כ אחמד טיבי שניהל את הישיבה זעם על המהלך,

והורה לסדרנים להוציא את גביע הקוטג' מהאולם.

  

לאחר מכן תקף גם ח"כ נסים זאב (ש"ס) את הפרובוקציה ואמר כי מדובר בביזיון הכנסת. "פשוט ביזיון הכנסת, באמצע הדיונים מביאים קוטג' לראש הממשלה, כמה אפשר לרמוס את כבודה של הכנסת הזו. פשוט בושה וכלימה", אמר ח"כ זאב, "אני מקוה שהקוטג' שקיבלת הוא לא החמיץ מזמן אולמרט, כי מי שהוריד את הפיקוח זה היה שר האוצר הירשזון וממשלת אולמרט ולכן הקוטג' הזה הוא באמת מתקופת קדימה. אז טולי קורה מבין עיניך, חברת הכנסת רונית תירוש".

 

גם באופוזיציה נזפו במהלך שנקטה רונית תירוש. "אם אופוזיציה הופכת לגימיק זול לא נגיע רחוק", אמרה לה ח"כ זהבה גלאון ממרצ. "מה שעשיתם זה זילות של הכנסת", הוסיפה גלאון. "את לא תתני לי ציונים", זעמה תירוש. גלאון: "אני אתן".

 

גלאון גם תקפה את ראש הממשלה ומדיניות ממשלתו שרק השבוע ביקרה באיטליה. "אתם מתנהגים כאילו אתם על הטיטאניק. נוסעים למסיבות הבונגה בונגה של ברלוסקוני", אמרה גלאון.


נתניהו קיבל "מתנה", הסדרנים הוציאו את הקוטג' (צילום: נועם מושקוביץ)

 

המחאה הציבורית בנוגע למחירי הקוטג' החלה לאחר שאתמול נפתחה בפייסבוק קבוצה הקוראת לחרם צרכנים. עד כה הצטרפו לקבוצה למעלה מ-40 אלף חברים שמתכוונים לא לרכוש את הגבינה במהלך חודש יולי.

 

במהלך הדיון ראש הממשלה נתניהו שתה קפה ואכל וופלים. אולם סגן יושב הראש הכנסת טיבי נזף בו כי אסור לאכול במליאה. "אבל קפה מותר לי היושב ראש טיבי", שאל נתניהו. טיבי השיב: "קפה כן, וופל לא".

   

איציק לנתניהו: חילקת את ירושלים

קודם לכן הזכירה ח"כ איציק בנאומה את מחיאות הכפיים להן זכה. אך המתקפה לא איחרה לבוא: "אתה בידלת את מדינת ישראל והפכת אותה למדינה המבודדת ביותר בעולם. אתה והממשלה שלך יושבים בחוסר מעשה מזעזע, מול מסע דה-לגיטימציה מצד מדינות ערב. התשובה שלך לזה - הם שונאים אותנו".

 

היא המשיכה בביקורת על ראש הממשלה ואמרה כי היא כועסת עליו: "במשמרת שלך ישראל מפסידה שוב. במשמרת שלך ישראל נתנה הכי הרבה מכל ממשלות ישראל לדורותיהן. בני בגין שומע את זה ושותק. אתה משלם כל הזמן וישראל מפסידה כל הזמן. אתה חילקת את ירושלים, לא היה מי שחילק אותה יותר ממך. אתה מקים ומייסד את המדינה הפלסטינים,

זה קרה במשמרת שלך. אתה הפכת את הבנייה בהתנחלויות המבודדות לתכלית הכל. זה היה הישג אדיר של ממשלת ברק, שרון ואולמרט ואתה הורדת אותו לטמיון".

 

ח"כ איציק אמרה כי במשמרת של נתניהו, היחסים עם נשיא ארצות-הברית, ברק אובמה, התערערו כפי שלא היו בעבר. "הכל בשביל שיווק פנימי. ואתה בחרת את הדרך הגרועה ביותר להגיב לנאום אובמה. בשנתיים זה קרה: ארה"ב, קנצלרית גרמניה, טורקיה, רוסיה, המלך עבדאללה, כולם הופכים אויבים אצלך. איפה הכישורים שלך כשצריך בריתות בינלאומיות. ביחסים בינלאומיים אתה כישלון חרוץ. אין לנו בת ברית אחת בעולם".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קפה כן, וופלים לא. נתניהו
צילום: נועם מושקוביץ
כועסת על נתניהו. ח"כ איציק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים