שתף קטע נבחר

זוגתה של הסוהרת ובתה יקבלו קצבה: "בכיתי"

סגן-גונדר פביולה בוהדנה נספתה באסון הכרמל. כעת הכיר משרד האוצר בזוגתה רחל אלגבסי ובבתן המשותפת כזכאיות לקצבה. המטרה הבאה: משרד הביטחון. "שיגדילו ראש", אמרה

בת זוגתה של "האמא של הסוהרים" שנספתה הוכרה גם על-ידי משרד האוצר. בתן המשותפת של סגן-גונדר פביולה בוהדנה שנספתה באסון הכרמל ובת זוגה רחל אלגבסי, הוכרה כיתומה הזכאית לקצבת שארים. אתמול פורסם לראשונה ב-ynet כי באתר שב"ס הוסיפו את שמה של הבת המשותפת לשתיים, וכתבו שבוהדנה חיה עם בת זוג.

 

בוהדנה חיה במשך חמש שנים כידועה בציבור של אלגבסי. יחד הן גידלו את שני ילדיה של בוהדנה: אביתר בן ה-12 ונועם בן ה-10. לפני שנה וארבעה חודשים הביאו לעולם את ג'ולי, בעזרת אביהם של שני הילדים, אך אלגבסי הייתה זו שנשאה את התינוקת ברחמה. עד עתה לא הוכרה הפעוטה ג'ולי על-ידי הרשויות כבתה של בוהנה.

 

כעת, בעקבות מאבק המשפחה, הכיר משרד האוצר בבת המשותפת כיתומה של בוהדנה, למרות שאמה הביולוגית היא אלגבסי. מהשב"ס נמסר כי אלגבסי והבת - כמו שני הילדים האחרים - יהיו זכאיות לקצבה. ג'ולי תקבל כאלף שקלים בחודש עד גיל 18. ואולם, המאבק לא תם וכעת נאבקת אלגבסי בהחלטת משרד הביטחון לא להכיר בילדה.

 

"חשבתי שיהיה לי חיוך גדול על הפנים ביום הזה, אבל בכיתי על כך שהבינו סוף סוף שהיא של שתינו, שמישהו מבין שאין הבדלים בין מה שיצא מהרחם של פאבי לבין מה שיצא מהרחם שלי", אמרה אלגבסי ל-ynet. "הפן הכלכלי הוא לא העיקר כאן, העניין הוא שהשמיטו לה ילדה".

 

"לא יפצלו את המשפחה"

בספטמבר יתקיים דיון בוועדת ערעורים בנוגע להחלטת משרד הביטחון. "אני מקווה שמשרד הביטחון יראה את תשובת משרד האוצר ואת שינוי עמדת השב"ס, יגדיל ראש, יבין את הטעות ויעשה את מה שנכון לעשות. פאבי נתנה את חייה לביטחון המדינה ולשב"ס - ודווקא משרד הביטחון הוא שמערים את הקשיים הגדולים ביותר". 


לאחר השינוי באתר שב"ס

 

עו"ד מיכל עדן שמייצגת את אלגבסי אמרה ל-ynet כי מצער

שצריך להיאבק גם על הזכות להתאבל. לדבריה, "חברי הקהילה הגאה מכירים היטב לצערי את התחושה הקשה של התעלמות מבני משפחה של אדם שנפטר".

 

אלגבסי הוסיפה, כי "פאבי סגדה למדים ולתפקידים שלה. היא נתנה 100 אחוז ממנה. לא אתן עד יום מותי שמישהו יגיד שהם לא הילדים שלה. לא אתן. אדע שזו דרך החיים שלי להילחם בנושא הזה. אני לא מתכוונת לשבת בשקט. אף אחד לא יפצל את המשפחה".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רחל אלגבסי
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד מיכל עדן
צילום: גל חרמוני
מומלצים