שתף קטע נבחר

מחאה? בינתיים, מכירות הקוטג' רק גדלו

החרם על הגבינה אמנם אמור להתחיל רק ב-1 ביולי, אבל רבים הצהירו שיפסיקו לקנות כבר עכשיו. בשטח, מתברר כי הצרכנים לא מתאפקים: רשתות השיווק שהורידו מחירים מדווחות על עלייה של 50% במכירות

אף שהמחירים של גבינת הקוטג' עוררו סערה מחאתית והביאו להקמת בקבוצת המחאה שמספר חבריה זינק בתוך ימים ספורים ל-62,700 חברים, מנתונים של רשתות השיווק עולה כי רוב הצרכנים מעדיפים שהמחאה תחכה, כי הם פשוט רעבים לקוטג'. המחאה אמנם תוכננה מראש ל-1 ביולי, אך רבים הצהירו כי יחרימו קוטג' כבר עכשיו. עם זאת לפי הרשתות, המכירות נותרו כשהיו ואפילו עלו. הרווחים - פחתו, בגלל המבצעים.

 

 

ברשתות שיצאו במבצעים על הגבינה,ישנה לטענתן עלייה במכירות המוצר. רמי לוי מסר ל-ynet כי המכירות של גבינת קוטג' עלו אתמול (ד') ב-50% לעומת יום רביעי המקביל בשבוע שעבר. הוא היה הראשון שיצא במבצע על קוטג' כשמכר את הגבינה ב-4.90 שקלים. 


מהפכה? מבצעים! (צילום: עפר עמרם)

 

עדי צים ממחסני כמעט חינם שהציע גבינה לבנה או קוטג' בחצי מחיר אמר ל-ynet: "בשלושת הימים האחרונים חלה עלייה של 50% במכירות המוצר. הצענו לצרכנים לבחור גבינה לבנה או קוטג' בחצי מחיר, והם בוחרים בקוטג'. גם מוצרי חלב אחרים נמכרים בקצב גבוה, בזכות מבצעים. כל שבוע יהיו ארבעה מבצעי שחיטה על מוצרי חלב". 

 

זכי שלום מרשת חצי חינם אמר ל-ynet: "בגלל המבצעים שעשינו, מכירות הקוטג' והגבינה הלבנה עלו ב-50%". המבצעים בשתי הרשתות יימשכו עד יום א'. מה יקרה בשבוע הבא? אולי אז המחאה תחל לתת אותות ראשונים.

 

בשופרסל, שם מוכרים קוטג' במבצע של 1+1, בהתניית קנייה, אמרו לנו שבחזית הקוטג' - הכל כרגיל, כלומר אין עלייה דרמטית במכירות, אבל גם אין ירידה.

 

מנהל העסקים של שופרסל, ריצ'י האנטר: "כשאני מסתכל על המדפים של הקוטג' אני רואה שהמכירות כרגיל, ואפילו קצת עלו בגלל המבצע, כמו שאר המוצרים שבמבצע שבחנות". 

 

מגה: "קוטג'? המכירות כרגיל"

ומה קורה ברשתות שלא יצאו במבצעים על קוטג'? מרשת מגה, שטענה כי "הוזלת מוצר כזה או אחר לפרק זמן מסוים לא תביא לפתרון אמיתי לטווח הארוך אלא רק יכולה לפגוע בהצלחת המאבק", נמסר ל-ynet כי "נכון לעכשיו, אין שינוי מהותי במכירות". גם בקואופ, רשת אחרת שלא יצאה במבצעים, לא היה שינוי במכירות המוצר."המכירות כרגיל", אמר ל-ynet רפי מנדל, מנכ"ל הרשת.  

 

יצחק אלרוב, שהקים את מטה המאבק להורדת מחירי מוצרי הבסיס, והתחיל במאבק בקוטג', דחה בשיחה עם ynet את ההשערה שהמחאה היא בדיבורים בלבד. "זאת לא מחאה שהולכת לגווע בשקט, הציבור איתנו, אמר ל-ynet. "אני מבין שאנחנו לפני משהו גדול, נעשה היסטוריה".

 

המון אנשים אמרו שכבר עכשיו הם יימנעו מקניית קוטג'.

 

"המחאה תתחיל רק ב-1 ביולי, אז אני מתייחס רק לתאריך הזה כנקודת ההתחלה, ויש לנו עוד כמה צעדים שאנחנו מתכננים כרגע".

 

אז אתה בעצמך קונה עכשיו קוטג' כרגיל עד 1 ביולי?

 

"לא, אני לא קונה קוטג' כבר המון זמן, בגלל המחיר שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
קונים, בטח שקונים
צילום: עפר עמרם
לא מוותרים על קוטג'
צילום: עפר עמרם
עוד לא, עוד לא, עוד לא. עכשיו
צילום: בן קלמר
מומלצים