שתף קטע נבחר

למה גלידות שטראוס זולות פי 3 במזרח ירושלים?

אב שקונה שלגונים לבתו מספר שבמזרח ירושלים מוכרים קרטיב בשקל לעומת 2.5 שקלים במערב העיר או במרכז הארץ, וטילון נמכר שם ב-2.5 שקלים, לעומת 7.5 שקלים במגזר היהודי. גלידות שטראוס: "המוכרים קובעים את המחירים"

גבינת הקוטג' אינה לבד: גם שלגונים התייקרו מאוד אל מול הכיס המצטמק שלנו, אבל לא בכל מקום. שלומי, תושב ירושלים שעובד בת"א, גילה שהגלידה אצל השכן זולה יותר: שלגונים של גלידות שטראוס נמכרים בבית חנינא, שועפט ושייח ג'ראח במחיר נמוך פי 3 מאשר בירושלים המערבית ובמרכז הארץ.

 

שלומי גר בגבעה הצרפתית, אבל גלידות לילדה הוא נוהג לקנות בשכונות הערביות הסמוכות. "מחיר השלגונים גבוה מאוד לאחרונה", הוא מספר ל-ynet, "ומוכרים שם את אותם שלגונים במחירים מצחיקים. קרטיב שנמכר אצלנו ב-2.5 שקלים, ובת"א גם ב-3.5 שקלים, נמכר שם בשקל אחד בלבד. טילון פשוט שנמכר בירושלים ובת"א ב-7.5 שקלים, נמכר שם ב-2.5 שקלים. למה"?

 

שלומי נכנס לאתר של שטראוס ושאל את אותה שאלה. "הם חזרו אלי וטענו שהם לא יכולים לשלוט על המחירים שלהם. יש מחירון מומלץ לצרכן אבל הם לא יכולים להגביל את המחירים. לדעתי זה לא יתכן. יש הבדלים בין ערים ושכונות בגלל מחירי שכירות וסוגי אוכלוסיות, אבל כאן מדובר בהבדל מחירים של 150% ויותר".

 

"זה רק הגלידות - שאר המוצרים לא זולים בהרבה"

יתכן שמדובר בהבדלים בגלל שכירות זולה יותר והכנסה נמוכה בהרבה של האוכלוסיה המקומית, אבל שלומי טוען שאלו לא הסיבות למחירים הנמוכים, זאת לנוכח המחירים האחרים בחנויות בשכונות המדוברות. "זה רק הגלידות. שאר המוצרים לא עולים שם הרבה פחות מאשר בחנויות במגזר היהודי", הוא מספר. 

 

"קוטג' עולה שם 7 שקלים, גבינת סקי 7.5 שקלים, ליטר קטשופ היינץ עולה 17 שקל ושישיית נביעות 14 שקל ופסטה עולה 8-7 שקלים. סיגריות מלבורו עולות שם 22 שקל ואצלנו 24, אבל זה הפרש קטן לעומת ההפרשים המוזרים בגלידות.

 

"אם גלידות שטראוס לא עושים להם מחיר מיוחד, איך יתכן שכל שאר המוצרים נמכרים במחירים דומים לאלו שבמגזר היהודי? לא ייתכן שהסוחר סופג הפסדים כאלה גדולים על גלידות. ייתכן שהחברה מחליטה לקחת עליה את ההפסדים בשביל להרוויח מכירות בכמות גדולה?

 

"אני טוען שיש פה אינטרס של שטראוס למכור לאוכלוסיה אחת במחיר רצפה, ולאחרת במחיר גבוה. זה מגמתי. ראיתי את ארגז השלגונים שמגיע לאחת החנויות שם וכתוב עליו: 'מגזר', כי זה ייצור מיוחד עם כיתוב בערבית, ולדעתי גם המחיר מיוחד. כל זה למרות שהטעם הוא אותו טעם והגודל של המוצר הוא אותו גודל. אני קונה שם כי אני לא יכול לקנות גלידה לילדה במחירים הנוכחיים".

 

מגלידות שטראוס נמסר בתגובה: "מחיר המוצר לצרכן אינו נקבע על ידנו, אלא על ידי הקמעונאים עצמם. לחברת גלידת שטראוס מחירון אחיד לכל המוצרים. יצוין כי מגוון המוצרים של החברה כולל גם מוצרים ייעודיים למגזרים שונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
הטילון הזה עולה 2.5 שקלים
יתכן שהמוכרים מפסידים עליו?
מומלצים