שתף קטע נבחר

נתניהו על הקוטג': "תהיו כחלונים ותמצאו פתרון"

החרם על הקוטג' הגיע גם לישיבת הממשלה: ראש הממשלה קרא לשרים לנהוג כמו שר התקשורת, "שעושה דברים גדולים". הוא דיבר גם על מצוקת הדיור: "נעשה כביש עוקף ביורוקרטיה". שרים תקפו את ארה"ב בנוגע למות אביו של פולארד

ראש הממשלה בהתייחסות ראשונה למחאה על מחירי הקוטג':  בנימין נתניהו אמר הבוקר (יום א') לשרי הממשלה להיות כמו שר התקשורת: "כחלון עשה דברים גדולים, תהיו כחלונים ותמצאו פתרונות". הוא גם אמר שישראל תפנה לאמריקנים, בבקשה שיאפשרו למרגל ג'ונתן פולארד להשתתף בהלווית אביו. 

 

החרם על הקוטג', לדברי רשות השיווק, גרם לירידה של עשרות אחוזים במכירות

 הקוטג'. שר האוצר יובל שטייניץ הציע כמה ימים להתיר ייבוא של מוצרי חלב כדי לפתור את הבעיה, אך משרד החקלאות מתנגד.

 

נתניהו התייחס גם לנושאים שהובאו לדיון בישיבת הממשלה. "הממשלה תסמיך היום ועדת שרים, שתפעל לפתרון מצוקת הדיור במדינת ישראל", הוא אמר. "יש מצוקת דיור במדינה, צעירים נאלצים לחיות עם הוריהם וסביהם. המחירים מאמירים, משום שאין מספיק היצע דירות במדינת ישראל. את הצד של השיווק התחלנו לפתור ברפורמה היסטורית במנהל מקרקעי ישראל. אנו נעשה כביש עוקף ביורוקרטיה".

 

לפני הישיבה התייחסו השרים לנושאים אחרים. השרה לימור לבנת התייחסה למותו של מוריס פולארד, אביו של המרגל ג'ונתן פולארד הכלוא בארצות הברית. "אני יודעת שראש הממשלה פעל במשך השבוע האחרון, כדי לאפשר ליונתן פולארד לצאת לבקר את אביו החולה. למרבה הצער הבקשה לא נענתה ועכשיו כשאביו נפטר נעשה מאמץ מיוחד לאפשר לו להיות בהלוויה. אני מאוד מקווה שהממשל האמריקני יגלה אנושיות מינימלית, כדי לאפשר לו לצאת לאחר 26 שנה בכלא להלוויה".


"תהיו כחלונים ותמצאו פתרונות" (צילום: גיל יוחנן)

 

גם השר דניאל הרשקוביץ התייחס לסוגיה. "אני חושב שיש גבול לאטימות בנושא פולארד", אמר הרשקוביץ,

"האדם נמק בכלא האמריקני. גם בהשוואה למדינות שפעלו פעילות עוינת, הדבר חסר פרופורציה. אמו נפטרה, לא נתנו לו לפגוש את אביו לפני מותו".

 

"אני חושב שאפילו עם מדינות שאינן ידידותיות כמו ארה"ב יש ציפייה מינימלית לאנושיות", הוסיף השר הרשקוביץ, "אני חושב שהגיע הזמן כבר לשחרר אותו ואני חושב שצריכה להיות כאן אמירה ברורה. הוא נענש מעל ומעבר לכל פרופורציה ואני מזכיר שהוא לא פעל נגד ארה"ב אלא פעל להשיג מידע על מחבלים".

 

הרשקוביץ התייחס גם למשט לרצועת עזה, שאמור לצאת לדרך לקראת סוף החודש. "לפי כל הסימנים, הסיכויים למשט הולכים וקטנים ואני מקווה שהמארגנים יבינו שהדבר לא מועיל להם", אמר על רקע ביטול השתתפות הספינה הטורקית "מרמרה" במשט.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין נתניהו
צילום: AFP
השר דניאל הרשקוביץ
צילום: גיל יוחנן
ג'ונתן פולארד
צילום: איי פי
מומלצים