שתף קטע נבחר
צילום: שאול גולן

עפרה שטראוס: "טעינו; יוקר המזון הוא מכה"

יו"ר קבוצת שטראוס הודתה בכנס קיסריה: "ההבדל בין היי-טק למוצרי צריכה זה שאנחנו לא יכולים להתעלם ממה שקורה לאנשים. מה שכואב לאנשים ושגורם להם כל כך לכעוס זה הרבה מעבר לקוטג'". שטראוס הוסיפה: "חשוב לי שידעו שאני יודעת מה מרגישים שם בחוץ ושזה כואב ואני מקשיבה"

"אנחנו טעינו, זאת עובדה. אנחנו כבר הרבה זמן מייצאים לחו"ל ויודעים מה זה להיות חברה של מוצרי צריכה שמשחקת בעולם הגדול. הנושא של יוקר המחיה ויוקר מחירי המזון הוא מכה בימים אלה, כולל הקוטג'. ואי אפשר להתעלם מזה" - כך אמרה עופרה שטראוס בפורום קיסריה לכלכלה וחברה במכללה למינהל בראשון לציון.

 

  • לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה וצרכנות

 

"כמי שהם חלק מההנהגה הכלכלית של ישראל שאלו אותי לאן הלכתם. ההבדל בין היי-טק למוצרי צריכה זה שאנחנו לא יכולים להתעלם ממה שקורה לאנשים. מה שכואב לאנשים ושגורם להם כל כך לכעוס זה הרבה מעבר לקוטג'. מה שקורה עכשיו זה חלק מהמשבר הכלכלי".

 

"כעס על מחיר של מוצר כזה או אחר כבר שמעתי. אבל מה שאומרים לנו שם בחוץ זה שמשהו מערכתי לא בסדר. מעבר לשטראוס, מעבר לקוטג', מעבר לקפה שלנו. זה לא רק מדינת ישראל, זה חלק ממה שקורה בעולם כולו. אבל כשזה מגיע לאוכל אז זה נוגע לכל אחד ואחת במדינת ישראל".

 

"אנשים שם בחוץ לא מחפשים סיבות ופרשנויות וניתוחים אלא פיתרון כאן ועכשיו", אמרה שטראוס. "אמרו שאני לא שם בחוץ אבל יש רגעים של הקשבה שנראים כהיעלמות. רגעים שצריך פשוט להקשיב. לחשוב רגע: מה זה בכלל מחיר סביר? מה צריך לעשות? לשאלות פשוטות על מחיר של מוצרים יש לי תמיד תשובה. אבל הרגשתי שזה לא רק זה. התעשייה, החקלאים, הקמעונאים הממשלה, צריכים לשבת ולמצוא פיתרון. אז מדברים על פיתרון, להטיל עלינו פיקוח או להביא לנו מתחרים, אבל כבר יש לנו תחרות. אבל חשוב לי שידעו שאני יודעת מה מרגישים שם בחוץ ושזה כואב ואני מקשיבה".

 

"אנחנו ערוכים לתחרות בענף החלב - היא לא מאיימת עלינו". אמרה שטראוס ל-ynet בעקבות החלטת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להוביל מהלך לפתיחה מלאה של שוק החלב לתחרות. לדברי שטראוס: "אנחנו מכבדים כל החלטה של הממשלה ונבצע כל מה שצריך. הקוטג' זה לא המוצר הראשון בענף החלב שנכנס לתחרות. אנחנו מתמודדים יום יום ושבוע שבוע עם תחרות במוצרים רבים בענף החלב".

 

אבל יבוא של כל המוצרים לא יפגע בכם?  

 

"אנחנו נתמודד אתו בהצלחה כמו שאנחנו מתמודדים עם תחרות עם חברות ישראליות ואחרות בכל המוצרים".  

 

במחשבה בדיעבד, ההחלטה לייקר את מוצרי החלב, כולל הקוטג', בצורה כל כך חדה ופתאומית לא הייתה טעות?

  

"לא. חרם הקוטג' פגע בנו והכאיב לנו, אבל זה לא הסיפור. הסיפור הוא לא התייקרות הקוטג' אלא שכל מוצרי המזון מתייקרים. חומרי הגלם מתייקרים והמוצרים מתייקרים, בכל מקום. זאת המציאות ואנחנו מתמודדים איתה" 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: סיוון פרג
עופרה שטראוס יו"ר שטראוס
צילום: סיוון פרג
מומלצים