שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מובילי מחאת הקוטג': ששטראוס לא תמרח אותנו
  "לא צריך להרוויח בצורה חזירית", אמר אחד ממובילי המאבק, לאחר שעפרה שטראוס הודתה כי טעתה לגבי מחירי הקוטג'. "התדמית שלהם נהרסה בגלל השתיקה הרועמת. כעת הם ייאלצו לשלם הרבה יותר בכדי לבנות אותה מחדש"

  ממשיכים במחאה נגד מחירי הקוטג' : עפרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס, הודתה היום (ב') כי החברה טעתה ושיוקר המזון הוא מכה - אך דבריה לא שיכנעו את מובילו מחאת הקוטג'. איציק אלרוב, שיזם את המאבק בעמוד בפייסבוק, בו עשו "לייק" כבר יותר מ-93 אלף איש, אמר ל-ynet: "ששטראוס לא תמרח את הציבור במילים, הוא לא טיפש".

   

  אלרוב אמר כי הוא מחכה לתוצאות: "כל הכבוד שהם מודים שהם טעו, אך זה לא מספיק. הם צריכים להבין שהעץ שטיפסו עליו גבוה מדי. לא בושה להודות בפני הציבור שמשלם להם את המשכורת ולתקן". הוא הבהיר: "אנחנו לא מחכים למילים ולא לפופוליזם.

   רשתות השיווק כבר מכריזות על הורודות מחירים. אנחנו קוראים לחברות להצטרף - תנו לנו את האפשרות לרכוש את המוצרים בכבוד".

   

  "לא צריך להרוויח בצורה חזירית", הוסיף אלרוב והתייחס לכך ששטראוס הסבירה כי כל המשק צריך לעשות חושבים ושהחברה לא עשתה טעות עם עליית המחירים הדרסטית. "שלא תמרח אותנו במילים, שלא תמרח את הציבור בסיפורים, הציבור רוצה תוצאה. המחאה מתעצמת, כרגע אלו הגבינה והקוטג', אך נמשיך למוצרים נוספים. הציבור לא טיפש, אלא חכם מכפי שהם חושבים. הציבור שנרדם בעבר התעורר והבין שהכוח בידיים שלו".

   

  אלרוב, שקורא לצרכנים להתמיד בחרם ולשים לב למוצרים המתווספים אליו: "לא לקנות גבינה לבנה וקוטג' ביותר מחמישה שקלים". הוא המליץ לחברות הגדולות לגלות אמפטיה עם הצרכים ואמר כי צעדים כאלה יסבו להן רק רווחים, "מחירים נורמליים לא מובילים לחרם".

   

  על הטענה של עפרה שטראוס כי לא שתקה, אלא חשבה על הדברים - השיב אלרוב כי הוא מאמין שהיא חשבה, אך יחד עם זאת המתינה שהגל יעבור. "הם טעו והגל התברר כצונאמי, התדמית שלהם נהרסה בגלל השתיקה הרועמת וכעת הם יאלצו לשלם הרבה יותר בכדי לבנות אותה מחדש", הוא אמר.

   

  גם יעקב לבי, אשר נמנה על ראשי המאבק והשתתף היום כנציגם בישיבת הוועדה לביקורת המדינה, הסביר בשיחה עם ynet כי אינו מסתפק במילים. "דיבורים כבר שמענו. אותנו זה לא מספק. המצב נשאר על כנו בינתיים. אמרתי היום גם למבקר
  המדינה, שהדיון בנושא הפיקוח הוא עוול, כי גם עם פיקוח - מחיר הקוטג' היה מתקרב לשבעה שקלים. החברות מסובבות את הפיקוח על האצבע, הכול חלטורה".

   

  הוא תקף יו"ר קבוצת שטראוס: "זה שגברת שטראוס חשבה עלינו זה נחמד, אני בטוח שהמחשבה על העלאת המחירים היתה קצרה הרבה יותר. אם היא באמת רוצה להיות נדבנית, שתעשה זאת כלפי הלקוחות שלה ותוריד את המחירים, בלי סיפורים, אם היא תרצה היא תצליח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קוטג'. המחיר יירד?
  צילום: גיל יוחנן
  מובילי המאבק
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים